اقدام جالب یک برند ساخت ایران، برای مشتریان وفادار

دوشنبه, شهريور 23, 1394 - 13:54 توسط تحریریه بادبادک

کمپین ساخت ایران در روزهای اخیر وارد فاز تحلیل شده است. سایت آن راه‌اندازی شده و تحلیل‌‌هایی که از برندها ارائه می‌شود حاوی نگاهی عمیق‌تر به این موضوع است. 

پایگاه خبری گلونی، نوشته است آن‌هایی که علم بازاریابی و تبلیغات می‌دانند، کلمه وفاداری برایشان آشناست.

انوشه میرمرجلسی در این سایت نوشته است: «آن‌ها خوب می‌دانند که ایجاد حس وفاداری در مشتری تا چه حد مهم و حیاتی است. اما برای باقی افراد جامعه و در هنگام خرید و گشت و گذار در بازار، این کلمه آنقدر‌ها هم مهم و حیاتی نیست. ما محصولاتی را می‌خریم که از کیفیتشان راضی باشیم. این رضایت گاهی به واسطه تجربه خودمان بدست می‌آید و گاهی به واسطه تجربه دیگران از آن مطلع می‌شویم. انتخاب یک برند از میان صد‌ها برند دیگر برای همه ما روند ساده‌ای دارد. روند سادهٔ سعی و خطا. سعی می‌کنیم که بهترین را انتخاب کنیم و البته این سعی گاهی به خطا هم می‌رود.»

این سایت اشاره‌ای هم به یکی از برندهای پیروز از میدان این کمپین بیرون آمده می‌کند و نوشته است: « برندهایی که حواسشان بیشتر از بقیه جمع بود و به کلمه وفاداری بیشتر حساس بودند، هشتگ ساخت ایران را زیر ذره بین قرار دادند و نظرات مشتریان را بررسی کردند. یکی از این برند‌ها، برند محصولات آرایشی و بهداشتی بود که از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و با مطالعه مطالب نوشته شده، مشتریان خود را یافت. حرکت بعدی تبدیل یک مشتری راضی به یک مشتری وفادار بود. این برند، دست به ابتکار جالبی زد که در فضای اقتصادی ایران کم نظیر است. آن‌ها مجموعه‌ای از محصولات را با بسته بندی زیبا آماده کردند و به همراه کارت و دست نوشته‌ای برای مشتریانشان ارسال کردند. و این یعنی استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و یک حرکت خودجوش اقتصادی.»

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید