پایان ناخوش تعطیلات

دوشنبه, تير 29, 1394 - 01:55 توسط تحریریه بادبادک

ریزش کوه امام‌زاده داوود در شمال غرب تهران، سیل در جاده چالوس و ریزش کوه در جاده هراز، پایان تلخی را برای تعطیلات عید فطر و ۳ میلیون نفر مسافر آن رقم زد.

طی روزهای گذشته ناحیه شمالی کشور مملو از مسافرانی شاد بود که پس از مدت‌ها تعطیلات تابستانی خود را در دشت و دمن و ساحل و جنگل می‌گذراندند. اما بارانی که در روز پایانی تعطیلات باریدن گرفت با طوفانی که در تهران آمد همزمان شد تا خبرهای روز اول کاری، با کلماتی مانند مرگ و مفقود شدن و مصدوم و … عجین شود.

خسارت‌ها بیشتر در منطقه ارنگه در جاده چالوس بوده است، حوالی سد کرج که آب بخشی از جاده را برده است و بنا به گزارش‌ها حدود ۲۰ خودرو به درون دره (و آب) افتاده‌اند. عده دیگری هم خودروهایشان را گذاشته و فرار کرده‌اند.

در امام‌زاده داوود هم خسارت جانی و مالی بسیاری آمده است و در تهران آتش‌نشانی از مردم خواسته بود بدون آن‌که کار ضروری داشته باشند از خانه خارج نشوند. در کن (امام‌زاده داوود) حداقل ۵ کشته به طور رسمی گزارش شده است. در روستای سیجان در آسارای جاده چالوس هم ۵ نفر کشته شده‌اند. ۲ پل در طالقان تخریب شده و روستاهای دیگری هم تخریب شده‌اند.

روز بعد (دوشنبه)، وضعیت به این صورت است که در تهران عادی گزارش شده است اما در شمال کشور جمعیتی درا انتظار بازگشت به پایتخت به سر می‌برند. جاده هراز هم به علت ریزش کوه بسته شده و تنها جاده‌هایی مثل فیروزکوه در مازندران و جاده رشت-قزوین در گیلان قابل استفاده هستند. این به معنای طولانی شدن سفر افراد و ازدحام در این جاده‌هاست.

همچنین در روزهای گذشته یک کوهنورد ترکیه‌ای مفقود شده است و یک تیم دیگر هم شامل ۵ کوهنورد ایرانی و خارجی در منطقه فریدون کلو ناپدید شده‌اند. در نوشهر ۶۰ واحد مسکونی از بین رفت و در متل‌قو یک نفر به علت برق گرفتنگی ناشی از بارندگی درگذشت.

(عکس را ایسنا از طوفان منتشر کرده است.)

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید