کارلوس کی‌روش بعد از جام جهانی می‌رود؟

جمعه, آذر 10, 1396 - 01:18 توسط تحریریه بادبادک

 کارلوس کی روش توانست تیم ملی فوتبال ایران را به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برساند. سرمربی پرتغالی که در روسیه به سر می برد تا در قرعه کشی این بازی ها حضور داشته باشد در گفت و گو با شبکه Antena 1 به آینده‌ی کاری اش اشاره کرد. سرمربی تیم ملی ایران در این باره به پائولو سرخیو خبرنگار این شبکه گفت: ممکن است پس از جام جهانی با دنیای مربیگری خداحافظی کنم. ۳۶ سال است در این رشته حضور دارم و اکنون زمان استراحت است.

کی روش که در سال ۱۹۸۷ توسط فدراسیون فوتبال پرتغال فراخوانده شد تا در تیم های پایه شروع به کار کند در ادامه به خبرنگار پرتغالی گفت: به هدف خود رسیدم و توانستم چهار بار با تیم های مختلف به جام جهانی صعود کنم.

سرمربی پرتغالی توانست آفریقا را در سال ۲۰۲۱، پرتغال را در سال ۲۰۱۰ و ایران را در دو مقطع (۲۰۱۴ و ۲۰۱۸) راهی جام جهانی کند.
کی روش به شرایط کنونی تیم ملی ایران نیز پرداخت و گفت: در این کشور شور و اشتیاق وجود دارد و بازیکنان خوبی حضور دارند اما اختیار وجود ندارد و مسئولان فوتبال این کشور یک برنامه مشخص ندارند. کار کردن در این شرایط سخت می شود و نمی توان پیشرفت کرد. ایران، بازیکنان و مردمانش شایسته بیش از این ها هستند.

کی روش در ظهور بازیکنان بزرگی مانند لوییس فیگو، روی کاستا، ویتور بایا و پائولو سوزا نقش مهمی داشت. او توانست تیم زیر ۲۰ سال پرتغال را در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱ قهرمان جهان کند. سرمربی ایران در مورد وضعیت تیم ملی پرتغال اظهار کرد: زمانی که قهرمان اروپا شدیم به این موضوع فکر کردیم که در جام جهانی باید به عنوان یک تیم قدرتمند ظاهر شویم و یکی از سه رتبه اول را به خود اختصاص دهیم. با این حال قهرمانی در اروپا ملاک همه چیز نیست.
 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید