درباره ورزشگاه اروپایی ساز و مدرن مشهد چه می‌دانید؟

يكشنبه, شهريور 26, 1396 - 02:36 توسط تحریریه بادبادک

ورزشگاه امام رضا (ع)، استادیوم اروپایی ساز مشهد، با برگزاری مسابقه‌ای میان تیم منتخب کربلا و تیم منتخب خراسان گشایش یافت تا اولین ورزشگاه ۲۵ هزارنفری مدرن مسقف در ایران باشد.

این ورزشگاه که در بلوار خیام، میان بلوار توس و فردوسی بنا شده است، دارای چمن طبیعی است و از سال ۸۴، ساخت آن آغاز شده است.

اما روز نخست افتتاح، تنها ۱۰ هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند تا ظرفیت آن بیش از نیاز ارزیابی شود. همچنین زنان شورای شهر، برخلاف مردان این شورا به استادیوم دعوت نشدند که در نهایت منجر به عدم حضور عده‌ای از مردان شورای شهر مشهد هم شد.

طراحی استادیوم مدرن مشهد به شیوه‌ای است که تماشاگران بازی‌ها، بتوانند در کوتاه‌ترین مدت زمان، از درهای بیرون رونده، به خیابان‌های پیرامون بروند. ۱۴ سالن مجهز و جداگانه ورزشی در زیر سکوها قرار دارد و یک درمانگاه شبانه‌روزی هم در آن تاسیس شده که دائمی خواهد بود. سالن‌های بدنسازی زنان و مردان هم به صورت جداگانه و دائمی در آن تاسیس شده است.

زه‌کشی زمین چمن ورزشگاه طوری است که بارندگی مزاحم زمین نشود. ورزشگاه را یک پارکینگ ۷ طبقه هم همراهی می‌کند. یک زمین تمرین «درجه یک» هم در کنار آن وجود دارد. یک زمین تمرین درجه ۲ هم در کنار آن قرار گرفته است. ورزشگاه امام رضا در مشهد، ورزشگاه «المپیکی» هم لقب گرفته است، تمام تماشاچیان در چهار گوشه زمین، زیر سقف هستند، و دیگر از نورافکن‌های دکلی خبری نیست و لبه سقف، دور تا دور، دارای نورافکن است.

حالا ورزشگاه مدرن مشهد، در کنار هتل‌های ۵ ستاره، ارج و قرب این شهر را نزد ورزش‌دوستان، بالا می‌برد. ورزشگاهی که پس از نزدیک به ۵۰ سال از ورزشگاه آزادی در ایران ساخته شده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید