‘دوره ریاست‌جمهوری ترامپ عملا تمام شد!’

شنبه, مرداد 28, 1396 - 02:49 توسط تحریریه بادبادک

نیما افشارنادری: استیو بنن، استراتژیست ارشد کاخ سفید که به مرد پشت پرده ترامپ مشهور بود، شب گذشته کاخ سفید را ترک کرد تا یک شکست برای رئیس جمهور جنجالی آمریکا رقم بخورد. 

از بنن نقل شده که گفته با خروج او از کاخ سفید،‌ عملا دیگر ریاست جمهوری ترامپ تمام شده است. بنن از گروه‌های موسوم به آلت-رایت یا راست آلترناتیو حمایت می‌کرد که در رسانه‌های مخالف ترامپ، به طرفداران برتری نژاد سفید مشهور شده‌اند.

روابط او با آقای ترامپ ، پس از یک مصاحبه بر سر بحران کره شمالی ، تیره شده بود.استیو بنن که از چهره های اصلی کمپین انتخاباتی آقای ترامپ و مالک خبرگزاری راستگرای بریت برات است. پیش از این از شورای مشاورین رئیس جمهور کنار گذاشته شده بود.

پس از خروج بنن از کاخ سفید اما اتفاقی که افتاده، استقبال رسانه تقریبا دشمن ترامپ یعنی سی‌ان‌ان است که تیتر زد با بنن یا بدون بنن، ترامپ ترامپ خواهد بود. این موضوع اما خود، به نوعی تایید نظریه بنن مبنی بر این است که ترامپ، تضعیف‌شده‌تر از هر وقت دیگری در دوران ریاست‌جمهوری کوتاه مدت خود است.

از جمع اطرافیان اولیه ترامپ، در حال حاضر تنها مایک پنس معاون اول و کلیان کانوی، یکی از مسئولان ارشد ستادهای انتخاباتی‌اش اکنون در کاخ سفید هستند و بس. 

از سوی دیگر، کریس کیلیزا، یکی از تحلیل‌گران ارشد مسائل سیاسی ایالات متحده در سی‌ان‌ان نوشته است که اگرچه ترامپ، استیو بنن را اخراج کرده است، اما بنن هنوز برنده است. چرا که ایده‌های او در حال اجرایی شدن هستند. ایده‌هایی تند در زمینه مهاجران، نفرت‌پراکنی نسبت به رسانه‌های جریان اصلی و این‌که ترامپ، حاضر نیست از محکوم کردن «نژادپرستان» و مخالفان آن‌ها همزمان چشم‌پوشی کند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید