اسامی سینماگرانی که با حکم قوه قضائیه ممنوع‌الکار شدند،از رضا میرکریمی تا پخش‌کننده فیلم «محمد (ص)»

دوشنبه, شهريور 1, 1395 - 13:55 توسط تحریریه بادبادک

شبکه ماهواره‌ای جم مدت‌هاست که به تبلیغ و پخش تیزر فیلم‌های سینمای ایران می‌پردازد. این شبکه که از لحاظ قوانین ایران غیرمجاز است برای کارگردانان و تهیه کنندگان سینما دردسر ساز شده است. سینماگران بار پیش تذکر گرفتند و حالا این بار قوه قضائیه جکم به ممنوع‌الکاریشان داده است.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت:


 بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده هایی با ابلاغ ویژه رئیس قوه قضائیه طی نامه ای به حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی از این سازمان خواسته است که تا اطلاع ثانوی از ارائه هرگونه خدمات و مجوز به تعدادی از سینماگران و دفاتر پخش سینمایی جلوگیری کند.
امروز جلسه ای با حضور این افراد برگزار کردیم که در این جلسه ضمن ابلاغ احکام بر مساله لزوم همکاری نکردن با شبکه های معاند تاکید شد. البته همه این افراد تاکید کردند که هیچ نوع همکاری با این شبکه ها نداشته و درخواستی هم برای پخش تیرزهایشان به آنها نداده اند. مصطفی کیایی، علیرضا سرتیپی عبدالله علیخانی، سیدامیر پروین حسینی و رضا میرکریمی به عنوان تهیه کنندگان فیلم هایی چون «بارکد»، «دراکولا»، «زاپاس»، «دختر » و «آبنبات چوبی» و همچنین سه دفتر پخش سینمایی شامل فیلمیران به مدیریت علی سرتیپی، نورتابان به مدیریت محمدرضا صابری (شرکت پخش‌کننده فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)») و پویافیلم به مدیریت عبدالله علیخانی نام های آورده شده در این نامه است.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید