شرایط و زمان پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج اعلام شد

پنجشنبه, خرداد 27, 1395 - 03:41 توسط تحریریه بادبادک

بانک مرکزی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج در اولویت قرار گیرد اعلام کرد:
این بخشنامه به دنبال تصویب تبصره ۲۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ صادر شده ‌که در آن بانک مرکزی به منظور حمایت از ازدواج جوانان، موظف شد تمام بانکها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.
متن کامل بخشنامه به شرح زیر است:
احتراماً، با عنايت به اهميت موضوع ازدواج جوانان و ضرورت فراهم کردن تسهيلات لازم برای اين امر مراتب زیر برای استحضار و رعايت ابلاغ می‌شود:
۱) منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز بانکها پس از کسر الزامات قانونی بايستی برای پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه به آحاد مردم اختصاص يابد.
۲) تمام بانکها و موسسات اعتباري موظفند امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج يکصد ميليون ريالی برای هريک از زوجين را حداکثر از ابتدای مرداد ماه سال جاری فراهم کنند.
۳) پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج و ساير تکاليف قانونی در اولويت پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه بوده و توصيه موکد می‌شود در صورت عدم کفايت منابع قرض الحسنه پس انداز از پرداخت ساير تسهيلات قرض‌الحسنه حتی‌الامکان خودداری شود.
۴) بانکها برای جذب منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز مجاز به انجام تبليغات وزين و متعارف و اختصاص جوايز می‌باشند. اصلاحيه آيين نامه ذيربط در اين رابطه متعاقباً ابلاغ می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید