فواید زعفران یا طلای سرخ چیست؟

جمعه, مهر 3, 1394 - 13:38 توسط تحریریه بادبادک

زعفران را به عنوان گیاهی  گران قیمت، خوش‌رنگ و مفید می‌شناسیم. اما آیا با خود پرسیده‌ایم زعفران چه خاصیت‌هایی دارد؟ پاسخ آن یک کلمه‌است: بسیار. 
با هم چند فایده زعفران را مرور می‌کنیم: 

زعفران در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی استفاده می‌شود و کاربرد دارد. استفاده از آن برای پیشگیری از بیماری‌ها کاربرد دارد و به طور کلی مصرف آن کارکرد اجزای بدن را بهبود می‌بخشد.

از بخشی از گیاه زعفران روغن‌هایی می‌گیرند که می‌تواند به عنوان یک افزودنی غذا مورد استفاده قرار بگیرد و به عنوان یک چاشنی استفاده می‌شود. این کاربرد از زعفران برای ما ایرانی‌ها بسیار آشناست.

یکی از مزایای زعفران به خاطر داشتن آنتی‌اکسیدان است. آنتی‌اکسیدان‌ها برای بدن فواید زیادی دارند. از بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کنند و باعث کاهش آسیب به مغز می‌شوند، به عنوان ماده ضد پیری عمل می‌کنند و برای چشم‌ها هم مفید هستند. همچنین احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند.

زعفران علاوه بر این‌ها به عنوان یک داروی ضدافسردگی عمل می‌کند. لابد شنیده‌اید قدیمی‌ها به کسی که سرخوش است می‌گویند زعفران زیاد خورده‌ای؟

زعفران از طرف دیگر به عنوان ضد تشنج و روان‌کننده دستگاه گوارش عمل می‌کند. 

از دیگر فواید و نه آخرین آن‌ها، کمک به بهبود افسردگی، کمک به بهبود علائم سندرم قبل از قاعدگی و کمک به افزایش قوای جنسی است. 

قطره خوراکی زعفران را می‌توانید روزی ۳ مرتبه و هر بار ۶ تا ۱۰ قطره در یک لیوان آب، چای، قهوه یا شربت حل کرده و میل کنید. 
 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید