مرگ ومیر در اثر عکس‌های سلفی!

چهارشنبه, مهر 1, 1394 - 04:43 توسط تحریریه بادبادک

در سال ۲۰۱۵ تا به حال تعداد افرادی که در هنگام گرفتن سلفی از دنیا رفته‌اند از تعداد افرادی که در اثر حمله کوسه مرده‌اند بیشتر بوده‌اند.


خبرها این‌گونه می‌رسند: یک توریست ۶۶ ساله ژاپنی در هنگامی که داشت روی پله‌های تاج‌محل از خودش سلفی می‌گرفت از پله‌ها افتاد و آسیب دید. 
مرگ این مرد، تعداد مرگ‌هایی را که در سال ۲۰۱۵ در اثر گرفتن سلفی اتفاق افتاده است به ۱۲ عدد رساند، در حالی‌که امسال ۸ نفر در اثر حمله کوسه‌ها از دنیا رفته‌اند.
این شبیه یک شوخی به نظر می‌رسد اما متاسفانه حقیقت محض است. مرگ غم‌انگیز مسافران در سفر‌های تفریحی‌شان این موضوع را نشان می‌دهد که این مسافران بدشانس بیشتر از این‌که حواسشان به محیط ناشناخته اطرافشان باشد متوجه نمایشگر موبایلشان بوده است.
چهار مرگ ازاین ۱۲ نفر مانند این توریست ژاپنی به علت افتادن از بلندی اتفاق افتاده است. 
دلیل دیگری که منجر به مرگ در حال گرفتن سلفی شده است برخورد با قطار بوده است. در حالی‌که افراد وقتی که تنها بوده‌اند تلاش کرده‌اند تا با قطار عکس سلفی بگیرند.
هنوز مشخص نیست که آیا تعداد سلفی‌بگیران خطرناک و یا مرگ بر اثر سلفی افزایش یابد، اما تعداد زیادی توریست در حال تلاش برای گرفتن عکس‌هایی از خودشان در شرایط خطرناک و مکان‌های غیرعادی برای داشتن  یک عکس غیر عادی هستند.
چند پارک  در دنیا درهایشان را به روی توریست‌ها بسته‌اند چرا که آن‌ها تلاش کرده‌اند تا با خرس‌ها عکس سلفی بگیرند. در بسیاری از مکان‌های گردشگری هم گرفتن عکس سلفی به عنوان انجام یک کار خطرناک ممنوع اعلام شده است.
قبل از گرفتن سلفی، هرکسی باید  فکر این را بکند که آیا گرفتن تعداد زیاد لایک ارزش آن را دارد که سفری که قرار است در آن خوش بگذارند تبدیل به سفر مرگش شود؟

  

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید