خواص شگفت‌انگیز روغن نارگیل که تاثیرفوق‌العاده‌ای بر سلامت بدن می‌گذارد

پنجشنبه, مرداد 22, 1394 - 07:28 توسط تحریریه بادبادک

روغن نارگیل یکی از معروف‌ترین روغن‌های سالم ِ در حال ِ حاضر است و به زودی خواهید دانست که چرا؟

روغن نارگیل برای همه کاره بودن آن شناخته شده است، این روغن یک روغن خوراکی‌ست که از درختان نارگیل استخراج می‌شود و در صنایع دارویی، پزشکی و صنایع  کاربرد‌های فراوانی دارد. برای صدها سال این روغن به عنوان عنصر اصلی در غذاهای جنوب‌شرق آسیا نقش داشته است، هم‌چنین  به عنوان مرطوب‌کننده پوست و یا به عنوان ماده به کار رفته در اسپری‌های دفع حشرات به کار برده می‌شود.

در جهان امروز کاربردهای روغن نارگیل به نظر بی‌پایان هستند. در این‌جا به چند کاربرد روغن نارگیل اشاره می‌کنیم:

روغن نارگیل به سوخت و ساز چربی در بدن شما کمک می‌کند. روغن نارگیل اشتهای شما را کاهش داده و فرآیند سوخت و ساز چربی در بدن را افزایش می‌دهد. این به کم شدن چربی‌های شکمی و پهلو کمک می‌کند، بیشتر بیماری‌های قلبی با تجمع چربی در ناحیه شکم به وجود می‌آیند و با استفاده از روغن نارگیل شما به کاهش خطر این بیماری‌ها در بدنتان کمک می‌کنید.

این روغن درد گرسنگی را کاهش می‌دهد.
روغن نارگیل ولع غذایی را کاهش می‌دهد، کتون‌های موجود در این روغن به عنوان قاتل اشتها به حساب می‌آیند و به این ترتیب کم‌تر غذا می‌خورید، هنگام غذا خوردن عذاب وجدان ندارید و سالم‌تر خواهید بود.

روغن نارگیل کمک می‌کند چربی‌ها آسان‌تر بسوزند.
این روغن دشمن چاقی‌ست و به شما کمک می‌کند با هر میزان تحرکی که دارید چربی بیشتری بسوزانید.

روغن نارگیل دوست موها و پوست شما.
روغن نارگیل نقش بسیار مهم و اساسی در حفظ موها و پوست شما در برابر آسیب‌دیدگی دارد. آغشته کردن مو به روغن نارگیل آن  را قوی‌تر و درخشان‌تر خواهد کرد. هم‌چنین به عنوان ضدآفتاب و مرطوب‌کننده بسیار خوبی برای پوست شما کاربرد دارد.

جلوگیری از خطر تشنج.
استفاده از روغن نارگیل در رژیم غذایی میزان ریسک حملات تشنجی را پایین می‌آورد. بالا رفتن میزان کِتون در خون و در بافت‌های بدن عامل کاهش این خطر است.

درصد کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد.
هم‌چنین این روغن کمک می‌کند تا تری‌گلیسرید ون هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و دردهای آرتریتی را هم کاهش می‌دهد.

روغن نارگیل عملکرد مغز را بهبود بخشیده  و اگر در رژیم هر روزه غذاییتان وجود داشته باشد از بیماری‌های مانند آلزایمر پیش‌گیری خواهد کرد.   

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید