ماشین ِ کفش ِ پاشنه بلند

دوشنبه, مرداد 12, 1394 - 08:53 توسط تحریریه بادبادک

علی واکسیما یا علی ۲۰۰۰ اولین و با کلاس ترین واکسی تلفنی، اینترنتی در ایران با گذر زمان از پای پیاده حالا دارای ماشینی است.
علی واکسیما یا در اصل علی حسن‌خانی اینستاگرام هم دارد  که اینجا می‌تونید بهش سربزنید.

علی وقتی برای مشتری‌ها واکس میزنه ابتکاراتی به خرج میده مثل:
۱ – بعد از تموم شدن واکس زدن به بند کفش‌ها عطر میزنه تا خوش بو بشن.
۲ – برای مشتری‌ها با MP3 Player آهنگ پخش می‌کنه.
علی واکسیما که ۴۳ سال دارد،  ۱۴ سال به این کار اشتغال داره و متولد سال ۱۳۵۱ در شهر ری هست.علی واکسیما دوچرخه‌اش را هم خودش ساخته چون دو چرخ در  جلو داره و یک چرخ عقب.

و اما اتفاق جدید: 
کفش پاشنه بلند قرمزی که این روزها در شبکه‌های اجتماعی داغ شده‌ است.این کفش غول پیکر که در خیابان‌های شهر حرکت می‌کند ونظر  شهروندان را به خودش جلب می‌کند ایده‌ی جدید و خلاقانه‌ای از علی واکسیماست.
به گفته روزنامه هفت صبح بعد از ماشین جالبش، کراوات دور گردن و کفش ورنی گران قیمتش است که حسابی توی چشم می‌زند. علی خوش‌پوشی را دوست دارد و می‌گوید خیلی‌ها بعد از واکس زدن کفش‌شان پول اضافه می‌دهند و می‌گویند بقیه‌اش برای خوش‌تیپی‌ات است. 

ایده ساختن ماشین‌هایی به شکل کفش را هم به عنوان بیزینس کارش می‌داند و می‌گوید: من هر کاری که می‌کنم برای این است که مشتری‌های بیشتری جذب کرده باشم.این کار هم نوعی بیزینس است. آن‌هایی که عشق ماشین هستند و پولش را هم دارند، دنبال ماشین خوب می‌روند. من پولش را ندارم و به همین دلیل یک چیزی برای خودم سرِ هم می‌کنم.

علی بزرگ‌ترین آرزویش این است که بتواند به انگلستان برود و کارش را آن‌جا گسترش دهد.در حال حاضر هم انتظار دارد مسئولان کمی هوای او را داشته باشند تا بتواند با کمی سرمایه یک جای ثابت برای خودش دست و پا کند چون قاعدتا با چنین ماشینی نمی‌تواند در روزهای بارانی و سرد زمستان به کسب و کارش برسد و مجبور است ماشین سیارش را بیرون نیاورد.

محل گشت و گذار علی بیشتر در خیابان‌های سنایی، هفت‌ تیر و مطهری‌ است چون تعداد کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه زیاد است و از طریق این مکان‌ها با افراد معروف و شناخته شده هم در ارتباط است و به همین بهانه می‌تواند کفش‌های آن‌ها را هم واکس بزند.

او درباره ماشینش می‌گوید که :
چون ماشینش پلاک ندارد از نظر رفت و آمد مشکلی ندارد و چون سه چرخه است تا ۷۰ کیلومتر می‌تواند شتاب بگیرد که علی به دلیل پاشنه‌ی بلند ماشینش آن را بیشتر از ۳۰ کیلومتر نمی‌راند.

در رابطه با سبک لباس پوشیدنش هم علی گفته که ۸۰۰ کراوات دارد ولی باز هم بعضی روزها نمی‌داند که چه کراواتی بزند. درآمدم کم است اما غیر از لباس خوب کفش خوب هم می‌پوشم تا مشتری ببیند که خود من هم که واکسی هستم کفش خوب به پا می‌کنم.

او گفته است که از واکس زدن روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان درآمد دارد بعضی‌ها هم هستند که برای عکس انداختن با ماشینش به او پول می‌دهند. 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید