پرویز تناولی به حامیان سیسیل پیوست

دوشنبه, مرداد 12, 1394 - 02:15 توسط تحریریه بادبادک

"پرویز تناولی" با هدف کمک به جلوگیری از خشونت علیه حیوانات، یکی از آخرین مجسمه‌های شیر خود را به شیر کشته‌شده در زیمبابوه تقدیم می‌کند.

این مجسمه‌ساز پیشکسوت که این روزها در خارج از کشور به‌سر می‌برد، درباره‌ی فعالیت‌های اخیرش، از اتفاقی گفت که به‌تازگی قلب او را شکسته است.

تناولی درباره‌ی این اتفاق نوشته است: ۵۰ سال از زمانی که آخرین شیر ایران در انزوا و تنهایی مرد، می‌گذرد. با مرگ او نه‌تنها یکی از مخلوقات فوق‌العاده از روی زمین محو شد، بلکه نمادین‌ترین نشانه‌ کشور ما نیز موجودیت ملموس خود را از دست داد. من شیرهای زیادی را در اشکال مختلف به افتخار شیر ایرانی ساخته‌ام.

به‌تازگی نیز سلاخی وحشیانه‌ی یک شیر در زیمبابوه قلب من را شکست و به یاد این شیر که «Cecil» (سیسیل) نام داشت، یکی از آخرین شیرهایی را که ساخته‌ام به او تقدیم می‌کنم تا یاد او را زنده نگه دارم و به جلوگیری از خشونت علیه موجودات زنده کمک کنم.»

سیسیل، شیر نر سیزده ساله، به خاطر یال سیاه‌رنگ خود شهرت داشت و هر سال حدود پنجاه هزار نفر برای بازدید از پارک و دیدن سیسیل به این منطقه سفر می‌کردند. چندی پیش این مشهورترین شیر زیمبابوه که در پارک ملی «هوانگه» نگهداری می‌شد، توسط یک جهانگرد آمریکایی که با تیر و کمان شکار می‌کرد کشته شد. 


 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید