در استفاده از پینترست به این نکات توجه کنید

سه شنبه, خرداد 26, 1394 - 14:25 توسط صوفیا عبداللهی

در استفاده از پینترست به این نکات توجه کنید:
محصولاتی که برچسب قیمت دارند ۳۶ درصد بیشتر از محصولاتی که بدون هیچ قیمتی هستند دیده می‌شوند.۶۹ درصد کاربران حداقل یک بار کالایی را در پینترست دیده‌اند که آن را خریده‌اند و یا قصد خریدن داشته‌اند.بیش از ۸۰ درصد کاربران زنان هستند که این علاقه‌مندی آن‌ها را برای خرید نشان می‌دهد.به طور میانگین هر کاربر پینترست نزدیک به ۱ ساعت در این سایت می‌مانند و در صفحات مختلف آن می‌چرخند. 

قسمت اول این مطلب را در این صفحه بادبادک بخوانید.

چگونه شروع کنیم؟
قدم اول این است که یک حساب کاربری برای نام تجاری خود در پینترست بسازید. حتما توجه کنید که این حساب نه شخصی، بلکه متعلق به تجارت شماست و باید ظاهری کاملا حرفه‌ای و موجه داشته باشد.

از ابزارهای کمکی استفاده کنید.
حجم زیادی از کاربران شبکه‌های،  به ابزارهای کمکی که برنامه نویس‌ها برای توسعه این شبکه‌ها طراحی می‌کنند علاقه زیادی دارند. این ابزارها به کمک شما می‌آیند تا کار شما را ساده‌تر کنند . پینترست هم از داشتن این ابزارها بی‌نصیب نمانده است ، به کمک آن‌ها می‌توانید تخمین بزنید که تجارت شما چقدر مورد توجه کاربران قرار گرفته است .

نمونه‌هایی از این ابزارها را با هم مرور می‌کنیم:
ابزار Piqora شما کمک می‌کند تا آمار دقیق‌تری از بازدید‌کنندگان و نحوه فعالیت آن‌ها داشته باشید و پین‌ها( تصاویر) را برنامه ریزی شده روی صفحه قرار دهید. 
از Pinstamaticاستفاده کنید تا صفحه جذاب و هیجان‌انگیز‌تری داشته باشید. 
از Pinpuff کمک بگیرید تا میزان تاثیر گذاری‌تان را بسنجید و Repinly شما را در جریان مشهورترین تصاویر و صفحات قرار می‌دهد. 
اگر دنبال این هستید که فروشگاه پینترستی خودتان را راه بیاندازید و محصولاتتان را آن‌جا بفروشید نگاهی به Shopinterest بیاندازید، آن‌گاه در چند دقیقه صاحب یک فروشگاه آن‌لاین خواهید شد. 


به قسمت تجزیه و تحلیل ترافیک( آنالیتیکس) صفحه‌تان را به طور منظم سر بزنید و از روند پیشرفت یا کاهش بازدید کننده‌های صفحه آگاه شوید. از طریق این مورد می‌توانید بفهمید که بیشتر کاربران به دنبال چه چیزی به صفحه شما آمده‌اند و می‌توانید هدف‌تان را تخصصی‌تر پیگیری کنید. هم‌چنین از این طریق می‌توانید یک نگاه اجمالی به تصاویری که بیش‌ترین بازدیدکننده را در پینترست داشته بیاندازید و بفهمید که چه موضوعی در این شبکه اجتماعی بیش‌تر از هر چیزی مورد توجه قرار گرفته است. 

وب‌سایتتان را تصویری‌تر کنید تا قابلیت بیشتری برای سنجاق (پین) کردن در پینترست داشته باشد.

اگر افرادی که روزانه از وب سایت شما بازدید می‌کنند تصاویر آن را در پینترست و روی صفحاتشان سنجاق ( پین ) کنند این کار به میزان قابل توجهی تاثیر مثبت بر روی گسترش کسب و کار شما خواهد داشت. برای این کار توصیه می‌کنیم از تصاویر مرتبط با مطالب، بیشتر در وب‌سایت یا وبلاگتان استفاده کنید. از این طریق وب سایت شما توسط کاربران دیگر وب به فضای پینترست راه می‌یابد. 
از این سایت‌ها برای پیدا کردن تصاویر مناسب و با کیفیت استفاده کنید:
سایت  Flicker  را می‌شناسید؟ عکس‌های خوبی را در این سایت می‌توانید پیدا کنید، توجه داشته باشید که کپی رایت عکس‌ها را چک کنید.
وب‌سایت   Photopin  مجموعه بی‌نظیری از عکس‌های دارای منبع را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به غیر از دو سایت بالا که عکس‌ها را به صورت رایگان در اختیار شما می‌گذارند سایت‌های: Shutterstock, Fotoliaو iStockphoto در ازای پرداخت مبالغی عکس‌های با کیفیت بالا را به شما ارائه می‌دهند.

مخاطبتان را بشناسید
مثل سایر شبکه‌های اجتماعی اگر می‌خواهید میزان پیوستگی مخاطبان با صفحه‌تان را بالا ببرید باید تخقیقات درست و هدفمندی را برای شناسایی مخاطبینتان انجام دهید  بهترین کار این است که بدانید چه پستی کاربران را بیشتر درگیر می‌کند و آن‌ها را در صفحه شما نگاه می‌دارد. با این اطلاعات شما قادر خواهید بود تا موضوعات هدف‌مند شده ای را روی صفحه قرار دهید تا پست‌ها بیشتر دیده شده و به اشتراک گذاشته شود. 

برنده باشید.
پینترست یک شبکه اجتماعی بزرگ برای شرکت در یک مسابقه است. محتوای تصویری بهتر پیروزی را در این عرصه برایتان رقم می‌زند.  اگر فروشگاه آن‌لاینی دارید که می‌خواهید به نسبت سایرین بیشتر دیده شود باید بدانید که رقابت سختی پیش رو دارید اما شما می‌توانید برنده باشید اگر به هدفتان پایبند باشید و در مسیر درست گام بردارید. 

با سایر کاربران مرتبط باشید.
اگر می‌خواهید که دنبال کننده‌های بیشتری داشته باشید و افراد زیادی در صفحه شما رفت و آمد داشته باشند، شما هم باید زمان بیشتری را صرف تعامل با افراد کنید. بدانید که هیچ زمانی رابطه یک طرفه پاسخ‌گو نخواهد بود. 

به صفحات سایرین بروید، لایک کنید، کامنت بگذارید و تصاویری را از دیگر صفحات به اشتراک بگذارید، این کار به پیشرفت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

استفاده از هشتگ را فراموش نکنید.
در پینترست هم مانند سایر شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از هشتگ (#) استفاده کنید، با این کار، شما کاری می‌:نید که مطالبتان به مطالب دیگران هم پیوند بخورد و مخاطبتا نرا افزایش دهید.

شبکه‌های اجتماعی  مانند پینترست دنیایی از اطلاعات تصویری و ایده‌های مختلف را برای شما به ارمغان می‌آورند. بعد از این نوبت شماست که بخواهید و بتوانید در میدان این مسابقه پیروز باشید و کسب و کارتان را رونق بدهید .

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید