سی سالگی برای آدم‌های کشور‌های مختلف چه معنی دارد؟

پنجشنبه, فروردين 20, 1394 - 00:18 توسط تحریریه بادبادک

برای بسیاری از آدم‌ها سی‌سالگی یک نقطه عطف در زندگیشان است. برای بعضی‌ها ۳۰ یعنی پایان دوره جوانی و برای برخی دیگر آغاز دوره دوم بلوغ محسوب می‌شود.
عکاس پاریسی، استفان دامینگوس که در سپتامبر ۲۰۱۳ خودش سی ساله شده است ۳۰ سالگی را زمان اعتماد به نفس و خودسازی بعد از کشف و خودشناسی ۲۰ سالگی می‌داند. او هم‌چنین برای غلبه بر کنجکاویش درمورد نظر سایرین در مورد این سن دوربین به دست گرفت و دور تا دور جهان این سوال را از آدم‌های مختلفی پرسید. این مجموعه عکس‌ها نتیجه سوال و جواب‌ها  در این زمینه است.

Maceo یک کارآفرین اهل لس آنجلس، ایالات متحده: می‌گفتن که توی ۳۰ سالگی هویتت ثابت میشه.. من به این حقیقت رسیدم


Anne. مشاور، اهل پاریس، فرانسه: من سی سالمه.احساس پیری نمی‌کنم. توی قلبم هنوز خیلی جوونم و البته اینه که مهمه.


Beatrice. کارآفرین، اهل جزیره لیکوما، مالاوی: من دیگه پیر شدم. سی سال سن زیادیه، سه تا بچه دارم که بزرگترینشون ۱۱ سالشه،این یعنی نسل بعدی همین‌جا کنار منه، و زندگی من ثبات داره و الان و آیندش زیاد فرقی نمیکنه.


Kevin.برنامه نویس، اهل کیپ‌تون، آفریقای جنوبی: احساس پیری نمی‌کنم، فقط تجربه بیشتری از زندگی به دست آوردم و فکر می‌کنم این عالیه.Faruk. Fisherman.اهل موزامبیک: بهترین خاطرات من از این روزها خواهد بود. چرا؟ چون می‌تونم کار بهتر و درآمد بیشتری نسبت به قبل  داشته باشم.

Stefanie. نویسنده، هنرپیشه و مدل، نیویورک، ایالات متحده: واقعا سن برام مهم نیست. اونقدر به خودم اعتماد دارم که اهمیت ندم.

Oscar.معدن‌چی، بولیوی: سی ساله شدن چیز زیادی رو توی زندگیم تغییر نمیده. من توی ۲۱ سالگی پدر شدم و مسئولیت‌ها از همون روز شروع شد.


Janice.مشاور بازاریابی، برزیل: من کارهای زیادی دارم که تو این مدت کوتاهی که باقی مونده انجام بدم. سفر کنم، ازدواج کنم و بچه‌دار شم، کتاب بنویسم و ... من هنوز به رویاهام برای شاد بودن نیاز دارم.Sindani، خانه دار، تانزانیا: حتی اگر زندگی خیلی سخت باشه من چیزی رو تغییر نمیدم.. ما امکانات اولیه زندگی رو داریم" خانه و آب".

Magdalena.بازاریاب توریسم.شیلی: تنها چیزی که تغییر می‌کنه اینه که وقتی یک نفر سنم رو می‌پرسه از جواب دادن طفره می‌رم. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید