مواد لازم برای رعایت اصول زیبایی

سه شنبه, فروردين 18, 1394 - 01:27 توسط تحریریه بادبادک


اگر برنامه آرایشی و بهداشتی خود را تحت کنترل داشته باشید و هم‌زمان اندوخته‌ای از محصولات آرایشی و بهداشتی اولیه را در دسترس قرار دهید  برای داشتن ظاهری زیبا مشکلی نخواهید داشت. 

مواد لازم:

شوینده
به تناسب نوع پوستتان، صورت خود را  یک یا دو بار در روز با یک شوینده ملایم بشویید.اگر پوست چرب دارید دو بار در روز و یک‌بار برای پوست‌های خشک کافی است. هرگز با آرایش نخوابید و هرگز صورتتان را با صابون نشویید.

لایه بردار
لایه برداری می‌تواند پوست خوب را به یک پوست رویایی تبدیل کند، و هرچه سن بالاتر رود اهمیت آن بیشتر می‌شود. با لایه بردار شما سلول‌های مرده پوست را که روی سطح پوست جمع شده اند بر می‌دارید. این کار هم حس بهتری به شما می‌دهد و هم اجازه می‌دهد مرطوب کننده بهتر جذب پوسستان شود.
احتمالا شب‌ها زمان مناسب‌تری برای لایه‌برداری است، چند بار در هفته این کار را پس از شستن صورتتان انجام دهید ( اگر پوست خشک یا حساس دارید تعداد دفعات آن را کم‌تر کنید)

مرطوب‌کننده‌ها
مرطوب‌کننده‌ حاوی نرم‌کننده‌ها-ماده جاذبی که رطوبت را به درون پوست می‌کشد و خنک کننده‌ها هستند که رطوبت را جذب می‌کنند. 
مرطوب‌کننده برای همه نوع پوستی مفید است مگر این‌که مبتلا به آکنه شدید باشید. پوست خشک کرم قوی‌تر می‌خواهد و پوست چرب به یک ژل یا لوسیون فاقد چربی نیاز دارد.

ضد آفتاب
هر روز حتی روزهای ابری از ضد آفتاب استفاده کنید.

کرم دور چشم
کرم دور چشم ارزش پول خرج کردن دارد. پوست زیر چشم هیچ لایه چربی ندارد، در عوض تعداد کمی غده چربی دارد و به همین دلیل است که خیلی زود چروک می‌شود و به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد.
کرم دور چشم را با ضربات ملایم انگشت به منطقه زیر چشم بمالید، به این ناحیه هیچ‌گونه فشاری وارد نکنید.
 

 


 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید