عشق، مهر و آرامش را به آنان که دوستشان داریم هدیه کنیم

چهارشنبه, بهمن 1, 1393 - 00:05 توسط تحریریه بادبادک

۲۱ ژانویه ( اول بهمن ماه ) روز جهانی  آغوش است . این برنامه در امریکا در سال ۱۹۸۶ با نام روز ملی آغوش گرفتن تاسیس شد و بعد از آن در سراسر جهان این روز را به این نام رواج یافت .
هدف این جشن این است که در این روزگار غریب هنوز آغوشی هست برای هر کسی که فکر میکند تنهاست و کسی دوستش ندارد.کسی نمی‌داند این روز را چه‌کسی و چرا به این نام انتخاب کرد،روایتی از آغاز این کمپین از زندگی مردی به نام خوان مان می‌گوید که زمانی که از سفرهای کاری‌اش به خانه می‌رسید هیچ‌کس در خانه منتظر او نبود.  یک  روز “مان” با تکه‌ای مقوا که روی آن نوشته بود« آغوش رایگان » به خیابان می‌رود و طلب مهربانی می‌کند. و این‌گونه آغوش رایگان تبدیل به نشانه‌ای از امید به زندگی در  دنیای امروز می‌شود.
این کمپین بارها و بارها توسط پلیس ممنوع اعلام شد تا زمانی‌که به میزانی رواج یافت که دیگر پلیس هم نتوانست مانع از شکل گیری این اتفاق انسانی در میان جامعه شود. .
دانشمندان کانادایی پس از تحقیق در باره اغوش گرفتن به این نتیجه رسیدن افرادی که اغوشی دارند که در آن قرار بگیرند و حس میکنند کسی دوسشان دارند از نظر سیستم عصبی و روان فکری دارای سلامت خیلی بالاتری هستن. پزشکان نیز به دنبال اثبات این ادعا هستند که در آغوش گرفتن و حمایت اجتماعی ابتلا به عفونت را در بدن انسان کاهش می‌دهد. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید