همه چیز درباره گرفتگي عضلات

سه شنبه, آذر 25, 1393 - 06:09 توسط تحریریه بادبادک

گرفتگي عضلات :
يکي از شايع ترين معضلاتي که ممکن است در زمان ورزش کردن به آن دچار شويد ، گرفتگي عضلات است. اين حالت به ويژه زماني پيش مي آيد که شما بعد از مدتي طولاني ورزش کردن را آغاز کرده باشيد يا اينکه براي تقويت عضلات و سوزاندن ماهيچه ها ورزش سنگين انجام داده باشيد و در هر حال احساس کوفتگي شديد مي کنيد .


* ويتامين ث مصرف کنيد آنتي اکسيدان موجود در اين ويتامين که در پرتقال گوجه فرنگي و گريپ فروت  وجود دارد ، به بدنتان کمک مي کند تا راديکالهاي آزاد را خارج کند . راديکالها مواد سمي اند  و زماني که شکا فعاليت ماهيچه اي داريد ، ساخته مي شوند .

*براي بازسازي دوباره عضلات و به دست آوردن دوباره انرژي بعد از تمرين هاي ورزشي لازم است که با غذاهايي که حاوي کربوهيدرات و پروتئين هستند تغذيه کنيد. پروتئين به ميزان زيادي در گوشت ، لبنيات و حبوبات  و کربوهيدرات در نان و برنج به وفور يافت مي شود .

* گرم کردن عضلات قبل از حرکات ورزشي از انقباض بيش از اندازه آنها  در زمان ورزش جلوگيري مي کند . گرم کردن عضلات موجب شل شدن آنها مي شود و آمادگيشان را براي انجام حرکات سنگين بالا مي برد . يک کيسه يخ هم بهترين کاهنده التهاب بعد از ورزش است . دويدن  و طناب زدن روش مناسبي براي گرم کردن بدن است .

* بعد از انجام ورزش هاي شديد در عضلات شما مقدار زيادي اسيد لاکتيک جمع مي شود . ماده اي سمي است که بعد از انجام ورزش طولاني در عضلات شما به وجود مي آيد . شما مي توانيد اين اسيد را با ماساژ دادن پراکنده کنيد . ابتدا نقاط دردناک بدنتان را پيدا کنيد سپس با انگشت دست آن ها را فشار دهيد .

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید