با گیاه دارویی مورینگا سرطان را از بین ببرید و بدنتان را از نو بسازید

يكشنبه, آذر 5, 1396 - 01:55 توسط تحریریه بادبادک

اگر تا به حال ، نام گیاه مورینگا به گوشتان نخورده است و یا با خواص درمانی و متعدد آن آشنایی ندارید ، یا نمیدانید که برای درمان و پیشگیری از چه بیماریهایی مفید است ، پیشنهاد می کنیم ما را در ادامه همراهی کنید تا پاسخ پرسشهای خود را بیابید .

گیاه مورینگا چیست؟
مورینگا اولیفرا ، یک درخت گرمسیری است که متعلق به گونه ی مورینگاسه می باشد، و دارای 14 گونه می باشد. مورینگا از قرن ها پیش در جهان شناخته شده بوده ؛ در اطراف رود نیل به خصوص کشور سودان به شجره الرواق یا درخت زلال مشهور است، و از آن جهت کاهش کدورت آب استفاده می شود.

گَز روغَن (Moringa) یا گز رخ نام گونه‌ای گیاه است از تیره گزروغنیان. گزروغنیان (Moringaceae) تیره‌ای از کلم‌سانانِ غالباً درختی شامل سیزده گونه با برگ‌های مرکب و میوهٔ پوشینهٔ نیام‌مانند هستند.

خانواده گزروغنیان تیره کوچکی از گیاهان گلدار جداگلبرگ و فقط شامل یک جنس بنام گز روغن مرکب از معدودی انواع درختی است غالب آنها در نواحی گرم و مرطوب مانند عربستان، هند، هیمالیا، برمه و استان‌های جنوبی ایران (سیستان و بلوچستان و هرمزگان) مشاهده شده است. از مشخصات این گیاه این است که برگهایی شانه ایی مضاعف با تقسیمات بیشتر که مرکب از برگچه‌های کوچک و متقابل و گل‌هایی با اجزای ۵ قسمتی دارند میوه آنها به صورت کپسول دراز و نیام مانند محتوی دانه‌هایی به اندازه مغز پسته تا ۱۵ و گاهی بیشتر و با جنین راست و مجاوری ترشحی برخی از گونه‌های این خانواده از انواع دارویی و صمغ تولید می‌نمایند. از دانه‌های برخی از این گونه‌ها روغن استخراج می‌شود.

 از معروف ترین گونه های مورینگا، گونه اولیفرا بومی، در مناطقی در هند می باشد. گونه هایی از درخت مورینگا اولیفرا در آب و هوای خشک مقاوم هستند ، و در نواحی خشک و نیمه خشک و هم در نواحی مرطوب رشد میکنند. مورینگا با نام "درخت معجزه" نیز در جهان شناخته شده می باشد.
طبیعت ذاتی گیاه مورینگا گرم و خشک است، و به عنوان یکی از مغذی ترین و مفیدترین درخت در کره زمین شناخته شده است. متخصصان و طبیبان هندی 4000 سال است که مورینگا اولیفرا را کشف کرده و از آن برای درمان 300 بیماری استفاده می کنند. از این رو مورینگا اولیفرا در هندوستان به درخت معجزه معروف است.

تمام بخش های گیاه مورینگا اولیفرا، هم برگ و هم چوب آن قابل استفاده هستند و می توانند باعث بهبود سلامت شما شوند، زیرا برگ های گرد و کوچک آن، دارای املاح معدنی، ویتامین آ، ویتامین سی، پروتئین، کلیسم، پتاسیم، منیزیم و بتاکاروتن می باشند.

فواید بالقوه‌ی مورینگا

خواص مشابهی که باعث شد مورینگا در مبارزه با سوء تغذیه مفید واقع شود، منجر شد تا بسیاری از مردم باور کنند که این گیاه برای هر کسی مفید می‌باشد. این، مدرک خوبی برای وجود مواد مغذی در مورینگا می‌باشد و حتی شرکت‌های تولید کننده مکمل غذایی وجود دارند که کاملاً بر اساس فواید مورینگا کار می‌کنند (اگرچه این ماده در شکل‌های متنوعی شامل کپسول‌ها، چای‌ها و شکل‌های دیگر با قیمت‌های بسیار پایین‌تر به طور گسترده در دسترس می‌باشد).

گفته شده که مغذی‌ترین بخش این گیاه، برگ های آن می‌باشند و اغلب در مکمل‌های غذایی استفاده می‌شوند. از آن جایی که تعداد زیادی از مردم، مواد غذایی زیادی را دریافت می‌کنند اما دچار سوء تغذیه می‌باشند، مورینگا ممکن است یک چای و مکمل مفیدی برای اکثر مردم، حتی در کشورهای پیشرفته جهان باشد اما دانستن و فهمیدن نکات و ملاحظات زیر، به ویژه در مورد ریشه‌ها و ساقه‌های این گیاه، مهم می‌باشد.

موارد زیر، تعداد کمی از مزایا و فواید نسبت داده شده به مورینگا می‌باشد:

 غنی از مواد مغذی

همانطور که اشاره شد، مورینگا منبع آنتی اکسیدان‌ها و برخی از ویتامین‌ها شامل: ویتامین‌های B، ویتامین C، آهن، منیزیم، ویتامین A و روی (زینک) می‌باشد. شاید شما دیده باشید که برخی از مدعیان سلامتی می‌گویند که در مقایسه گرمی (گرم برای گرم) مورینگا با ماست، پروتئین موجود در مورینگا بیشتر است، در مقایسه با موز، مورینگا پتاسیم بیشتری دارد، در مقایسه با شیر، کلسیم بیشتری و در برابر پرتغال، ویتامین c بیشتری دارد. این ادعا در حقیقت درست می‌باشد اما مهم است، توجه کنید که این فرق در مقایسه گرمیِ این گیاه با مواد دیگر می‌باشد و از نظر حجمی نمی‌باشد. از آن جایی که برگ‌های مورینگا نسبتاً سبک هستند، ۱۰۰ گرم از برگ‌های مورینگا نسبت به ۱۰۰ گرم از یک پرتغال، به طور قابل توجهی حجم بیشتری خواهد داشت.

FDA (سازمان غذا و دارو)، تخمین زده است که یک فنجان اسفناج خام در حدود ۳۰ گرم می‌باشد، این بدین معناست که برای مقایسه گرمیِ (گرم با گرم) این ماده با پرتغال، شخصی برای دریافت همان میزان مواد موجود در پرتغال (به اندازه گرم پرتغال)، می‌بایست +۴ فنجان حاوی برگ‌های اسفناج تازه را بخورد. این مقایسه در برخی دیگر از مواد غذایی مغذی (مقوی)، مشهود می‌باشد. برای مثال، ادعا شده است که در مقایسه گرم با گرم (گرمی)، این گیاه حاوی دو برابر پروتئینِ ماست می‌باشد، اما ۱۰۰ گرم ماست تنها ۲/۱ فنجان می‌باشد در حالی که فرد می‌بایست +۳ فنجان (۶ برابر حجم) از برگ های تازه این گیاه را برای دریافت ۱۰۰ گرم از این ماده مصرف کند.

مورینگا به اندازه‌ای که برای کسانی که دچار سوء تغذیه می‌باشند مفید و سودمند است، ممکن است برای کسانی از ما که رژیم غذایی متعادلی داریم به همان اندازه سودمند نباشد. علاوه بر این، با این که منابع طبیعی خوبی از مواد مغذی در بالا ذکر شده است، یک فنجان حاوی برگ‌های تازه مورینگا تنها ۲۰-۱۰% از RDA (مصرف روزانه توصیه شده ماده در رژیم غذایی) مواد مغذی ذکر شده در بالا را فراهم می‌کند. بنابراین، شخص مجبور است برای به دست آوردن مقادیر سوپرفود ِاین ماده مغذی، مقدار زیادی از آن را مصرف کند. اکثر مکمل‌های مورینگا خشک می‌شوند و تازه نمی‌باشند که این امر باعث کاهش مقادیر برخی از مواد مغذی و افزایش مقدار مواد مغذی دیگر می‌شود.

 امکان کاهش التهاب
اگرچه برای کسانی که از قبل رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی را مصرف می‌کرده‌اند، مورینگا منبع عجیبی از مواد مغذی نمی‌باشد، اما ممکن است فایده ی دیگری هم داشته باشد که آن را برای افرادی که در کشورهای توسعه یافته زندگی می‌کنند، سودمند کرده است. مقدار آنتی اکسیدان های موجود در برگ‌های این گیاه ممکن اسن به کاهش نوع خاصی از التهاب کمک کند.

محققین یافته‌اند که مورینگا حاوی فلاونوئیدهایی نظیر کورستین و نیز بتاکاراتن، ویتامین c و اسید کلروژنیک می‌باشد. کورستین گاهی اوقات به عنوان یک آنتی هیستامین طبیعی استفاده می‌شود زیرا آن قادر به پایدار سازی (تثبیت) تولید هیستامین در بدن می‌باشد. اسیدکلروژنیک هم چنین (در مقادیربالاتر) در قهوه یافت می شود و در برخی از آزمایش‌های آزمایشگاهی یافت شده است که این ترکیب بالانس (متعادل) کننده قند خون می‌باشد. از آن جایی که بالانس نبودن قند خون، با دیابت، التهاب و مشکلات دیگر در ارتباط می‌باشد، متعادل (بالانس) کردن قند خون ممکن است گام مهمی برای کاهش التهاب باشد.

 تأثیرات مثبت بر روی کلسترول
هم‌چنین بررسی‌هایی در مورد قابلیت مورینگا برای کاهش میزان کلسترول در آزمایش‌های انجام شده بر روی انسان، صورت گرفته است. این ممکن است با پژوهش‌ در حال ظهوری که اثربخشی و ایمنی (بی خطر بودن) داروهای استاتین را، کم می‌داند یا درباره اثربخشی و بی خطر بودن این داروها مطمئن نمی باشد، قابل توجه باشد. از جناب کریس کرسِر نقل شده است که:

۱-‌ داروهای استاتین در ۹۵% از مردم، شامل مردان سالمی که هیچ گونه سابقه بیماری قلبی در گذشته نداشته‌اند، زنان در هر سنی و افراد مسن، خطر مرگ و میر را کاهش نمی‌دهند.

۲-‌ داروهای استاتین، مرگ و میر را در مردان جوان و میانسالی که از قبل دارای بیماری قلبی می‌باشند، کاهش نمی‌دهد اما فایده آن کم است و عاری از عوارض جانبی، خطرات و هزینه‌های قابل توجه (زیاد) نمی‌باشد.

۳-‌ آسپرین مانند داروهای استاتین برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی عمل می‌کند و ۲۰ برابر استاتین، ارزان‌تر (مقرون به صرفه‌تر) است.

بسیاری از غذاهایی که به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کنند، هم چنین ممکن است اثرات مثبتی بر روی کلسترول خون داشته بلشند و داشتن یک رژیم غذاییِ حاوی مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، سبزی ها و مواد کم کالری ممکن است مفید باشد اما به نظر می‌رسد که مورینگا فقط به طور خاص در انجام تحقیقات بر روی انسان‌ها و حیوانات، سودمند باشد.

مزایای استفاده از مورینگا اولیفرا

درمان و بهبود بی خوابی

دارای فیبر بالا

کنترل میزان قند خون

سرشار از آهن

کاهش درد عضله ها و مفاصل

کاهش میزان کلسترول در بدن

جلوگیری و درمان سرطان

درمان و بهبود سلامت قلب

سرشار از آنتی اکسیدان

جوان سازی و رفع چین و چروک پوست

مقاومت و درمان ریزش مو

جلوگیری از التهابات پوست سر در زمان رنگ زدن مو

تصفیه خون بدن

التیام سر دردها

افزایش استحکام و مقاومت استخوان ها

درمان و بهبود قدرت بینایی

افزایش سرعت بهبود زخم های عمیق

درمان چاقی

درمان ضایعات عروقی

دیدگاه‌ها

از دیجیتال جدید pm7 که به تازگی ارائه شده و شما
میتونید با ثبت نام در سایت به صورت رایگان
20 دلار اعتبار بگیرید و با اعتبارتون ارز pm7 بخرید
http://bit.ly/pm7icofree

این روزها بازار ارزهای دیجیتال خیلی داغه و حتی تلگرام هم در حال اماده سازی بسترش برای
ارائه ارز دیجیتال اختصاصی
خودش هستش
امروزه 1 عدد بیت کوین (ارز دیجیتال )
چیزی در حدود 51 میلیون تومان ارزش داره
برای ورود به سایتش از لینک زیر
میتونید استفاده کنید

http://bit.ly/pm7icofree

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید