با این هدیه طبیعت، کلیه و کبد را از نو بسازید

سه شنبه, آبان 16, 1396 - 02:23 توسط تحریریه بادبادک

بدن انسان به شکل بی نظیری مجهز به سیستم دفع مواد زائد و سمی است. کلیه ها و کبد از جمله ارگان هایی هستند که بیشتر سم های دریافتی از آلودگی های هوا و غذا و آب را در خود ذخیره می کند تا به موقع آن ها را از بدن خارج کند.کبد را به عنوان ارگان پاک کننده سموم بدن می‌شناسیم، اما بایستی بدانید که خود کبد هم نیاز به پاک‌سازی و سم‌زدایی دارد.
با استفاده صحیح از این هدایای طبیعت می‌توانید کبد و کلیه‌هایتان را از شر سموم نجات دهید:
آب لیمو: 
لیمو به طور طبیعی یک پاک‌کننده قوی شناخته شده است. هر روز صبح با نوشیدن یک لیوان آب لیموی طبیعی (آب ولرم) بسیار در روند و عملکرد کبد موثر واقع می‌شوید و خود را در برابر ابتلا به کبد چرب بیمه می‌کنید. اسیدیته موجود در لیمو برای سیستم عصبی، گوارش و روده فوق العاده مفید است.

آوکادو:
به نظر می‌رسد علاوه بر آن که منبع بزرگی از چربی سالم است یک خوراکی مفید نیز برای کبد به حساب می‌آید. تحقیقات نشان داده است آوکادو سموم مخرب کبد مانند گالاکتوزامین را از بین برده و از کبد در برابر سموم مختلف محافظت می‌کند. این میوه یک آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند سلول‌های آسیب دیده کبد را نیز ترمیم کند.

زردچوبه:
اگر از التهاب کبد رنج می‌برید زردچوبه ادویه قوی برای مبارزه با التهابات درونی بدن است. این ادویه برای دفع عفونت‌های ویروسی نیز بسیار مفید است چرا که منبع غنی کورکومین بوده که یک داروی فعال و قدرتمند ضدباکتریایی، ضدویروسی، ضدقارچی، ضدسرطان و ضد التهاب شناخته شده است، علاوه بر آن باعث افزایش سلول‌های کبدی و حتی بازسازی آن‌ها می‌شود. افزودن این ادویه به رژیم غذایی برای افزایش سطح صفرای طبیعی بسیار مناسب است.

نصف قاشق چایخوری زیره نکوبیده کلم، سیب و زنجبیل را به قطعات کوچک خورد کنید و بگذارید در در یک لیوان و نیم آب به مدت ۵ دقیقه بجوشد و سپس زیره را اضافه کنید. با میکسر آن را مخلوط کنید و آبلیمو و کمی آب به آن اضافه کنید. نوشیدنی معجزه‌آسا آماده است.

خارمریم Milk Thistle گیاهی با گل های زیبای ارغوانی است که در آسیا، اروپا، شمال آفریقا و جنوب روسیه رشد می کند و گیاه بومی آمریکای شمالی و جنوبی است. تقریبا همه اجزا گیاه بدون هیچ عارضه سمی قابل استفاده است.

این گیاه که در طب سنتی قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد توسط زنان اروپایی برای افزایش شیر مورد مصرف قرار می گرفت. از این گیاه برای سم زدایی کلیه ها، کبد، مجاری ادرار و طحال استفاده می شود.

 

سیلیمارین عصاره گیاه  ماریتیغال (خار مریم) است، بخشی از گیاه كه برای خواص درمانی استفاده می شود دانه آن است و ماده موثر درمانی آن سیلیمارین نامیده می شود. مهمترین كاربرد درمانی این گیاه اثر محافظتی روی كبد است.

مصرف سیلیمارین در درمان بیماری كبدی مانند سیروز، هپاتیت ویروسی و سمی مزمن ، كبد چرب و التهاب مجرای صفرا موثر بوده است كه دلیل آن را خواص آنتی اكسیدانی این ماده می دانند.
سیلیمارین سلولهای كبد را در برابر هرگونه آسیب نابود كننده حاد یا مزمن محافظت می كند. همچنین در كاهش كلسترول خون ، افزایش سیستم ایمنی بدن ، درمان انواع سرطان ، كاهش عوارض جانبی در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی برای سرطان و سنگ كیسه صفرا نیز اثرات جالب توجهی دارد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید