برای درمان بی‌خوابی، بی‌اشتهایی و افزایش قدرت حافظه چه داروهای گیاهی بخوریم؟

دوشنبه, آبان 8, 1396 - 02:15 توسط تحریریه بادبادک

نداشتن خواب کافی می‌تواند کلیت سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین خیلی مهم است که نشانه‌های هشدار دهنده کم‌خوابی و یا بی‌خوابی را بشناسید و مراقب باشید.

مطالعات نشان می‌دهند که میزان خواب مناسب برای هر فرد بالغ در طول شبانه روز بین ۷ تا ۹ ساعت است.
 از گیاهانی که تاثیر چشمگیری بر روی سیستم اعصاب دارند، می‌توان به سنبل‌الطیب اشاره کرد. سنبل‌الطیب به علت داشتن ماده‌ای به نام «والرین» در رفع هیجانات عصبی، بی‌خوابی و افسردگی بسیار مؤثر است. این گیاه خاصیت نشاط آوری نیز دارد.
سنبل‌الطیب معروف به علف گربه یکی از قدیمی‌ترین گیاهان مورد استفاده در ایران است که از دیرباز از آن به عنوان آرام بخش، خواب آور، ضد افسردگی و ضد تشنج استفاده می‌شده است.
اگر کم‌اشتها هستید و نمی‌توانید درست غذا بخورید و از لاغری مفرط رنج می‌برید این میوه‌ها را برای افزایش اشتها فراموش نکنید:
 اترج (بالنگ) طبع گرم دارد. این میوه مقوی قلب و مغز، نشاط آور و اشتها آور است.
گلابی نیز طبع گرم و‌ تر به سمت معتدل دارد. گلابی مقوی معده و دستگاه گوارش و مفرح قلب و اعصاب است. مصرف گلابی برای مبتلایان به بیماری پروستات، اختلالات کلیوی و فشار خون توصیه می‌شود.
اگر فکر می‌کنید این روزها حافظه شما ضعیف شده و دیگر مثل قبل چیزها را به یاد نمی‌آورید از اسطوخودوس غافل نشوید. اسطوخودوس طبع گرم و خشک دارد. این گیاه حاوی اندورفین طبیعی است و به آن حافظ الارواح نیز می‌گویند. مصرف اسطوخودوس در تقویت مغز، افزایش حافظه، درمان سینوزیت و پاکسازی مغز از مواد زائد موثر است.
اسطوخودوس گیاهی است که می‌تواند به شما در درمان بی‌خوابیتان کمک فراوانی بکند. این گیاه اعصاب را آرام و عضلات را شل کرده  و تحریک‌پذیری دستگاه عصبی را کنترل می‌کند. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید