ضد آفتاب را در پاییز و زمستان از یاد نبرید

شنبه, آبان 6, 1396 - 09:26 توسط تحریریه بادبادک

اگر چه نور آفتاب در فصل سرما کم‌تر از فصل گرماست، اما اشعه آفتاب در روزهای ابری هم به زمین می‌رسد و پوست شما در معرض خطرات ناشی از این اشعه قرار دارد.

در روزهای برفی هم به دلیل انعکاس مجدد اشعه آفتاب پس از برخورد با برف، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب از اهمیت زیادی برخوردار است.

متحصصان پوست اعلام کرده‌اند اگرچه در فصل گرما خشکی پوست تشدید شده و نیاز به مرطوب کردن آن زیاد است اما هوای سرد می‌تواند خشکی سوزنده پوست را افزایش دهد، باعث تشدید حساسیت‌های پوستی شود و باعث به وجود آمدن اگزما روی پوست شود.

توصیه می‌شود افراد برای پیشگیری از خشکی پوست در فصل سرما از پمادها و کرم‌های نرم‌کننده، مرطوب‌کننده و چرب‌کننده استفاده کرده و میزان استفاده از شوینده‌ها را هم به حداقل برسانند.

با خواندن این دلایل به ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب حتی در فصل پاییز و زمستان پی خواهیم پرد.

ایجاد خال در صورت :
هر چه قدر که شما در مقابل نور آفتاب قرار گیرید به همان اندازه لک‌ها و خال‌های پوستی شما هم زیاد می‌شود سلول‌های ملاتین موجود در پوست باعث تیره دیده شدن پوست ما می‌شود که وقتی این سلول‌های در یک جا جمع شوند لکه و خال در پوست صورت ایجاد می‌شود. افرادی که پوست روشنی دارند
بیشتر در معرض ایجاد لک و خال هستند.

سوختگی  تدریجی پوست :
با توجه به زمانی که در زیر نور آفتاب هستید به تدریج و در طول زمان رنگ پوست شما تیره می‌شود. حتی اگر زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرید موجب آفتاب سوختگی می‌شود که نقاط قرمز و خارش دار روی پوست ایجاد می‌کند که باعث اذیت شما می‌شود. همین دلیل هم ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب را نشان می‌دهد.

ایجاد خال در صورت :

هر چه قدر که شما در مقابل نور آفتاب قرار گیرید به همان اندازه لک‌ها و خال‌های پوستی شما هم زیاد می‌شود سلول‌های ملاتین موجود در پوست باعث تیره دیده شدن پوست ما می‌شود که وقتی این سلول‌های در یک جا جمع شوند لکه و خال در پوست صورت ایجاد می‌شود. افرادی که پوست روشنی دارند بیشتر در معرض ایجاد لک و خال هستند.

پیری پوست :
آیا می‌دانید که ۹۰ درصد پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می‌شود؟ افرادی که روزانه از ضد آفتاب با حداقل spf 30 استفاده می‌کنند ۲۴ درصد کمتر در خطر پیری پوست هستند. اگر می‌خواهید زیبایی و درخشش پوست خود را حفظ کنید باید روی استفاده از ضد آفتاب مقداری هزینه کرده و آن را مرتب در طول روز تجدید کنید.

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب
با توجه به دلایلی که ذکر کردیم و دلایل مخفی دیگری که از آسیب‌های نور خورشید بر روی پوست است به ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب پی برده و به این نتیجه می‌رسیم که باید هر روز وقتی در معرض آفتاب هستیم ضد آفتاب بزنیم تا از پوستمان محافظت کنیم. حتی می‌توانید به جای کرم پودر ضد آفتاب رنگی تهیه کرده و آن را بزنید. البته بعضی از کرم پودرها هم دارای خاصیت ضد آفتابی هستند و فقط موقعی می‌توانید استفاده کنید نور آفتاب کم است. برای روزهای عادی این مقدار ضد آفتاب کافی نیست چون این کرم پودرها فقط دارای ۵ تا ۱۵ درصد SPF هستند که مقدار ناچیزی است بنابراین بهتر است ضد آفتاب رنگی تهیه کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید