این اشتباهات را در تمیز کردن خانه مرتکب نشوید

دوشنبه, مهر 24, 1396 - 03:05 توسط تحریریه بادبادک

بعضی وقت‌ها با این‌که گمان می‌بریم حسابی خانه را تمیز کرده و به قولی خانه مثل گل شده است اما در پشت پرده این تمیزی هنوز گرد و خاک‌ها و باکتری‌ها و آلودگی‌ها در گوشه و کنار خانه باقی مانده است.
شاید توصیه‌های که در این مطلب خواهید خواند به شما کمک کند که خانه را همان‌طور که می‌خواهید تمیز کنید.

۱- دستمال تمیزی که برای پاک کردن وسایل استفاده می‌کنید بعد از چند دقیقه استفاده کثیف می‌شود و آن کثیفی را به اجسام دیگر منتقل می‌کند. پس باید از تمام قسمت‌های آن استفاده کرده و بعد دستمال را عوض کنید.

۲- هرچقدر هم در تبلیغات از این وسیله تعریف کنند، باید بدانید که این ابزار خیلی هم مناسب نیستند. این پرها به جای جذب کثیفی فقط گرد و غبار را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل می‌کنند. بیشتر اوقات هم آن را روی زمین می‌ریزند و با راه رفتن دوباره خانه کثیف میشود.

۳- اگر برس شستشوی توالت را بلافاصله بعد از استفاده در محفظه قرار دهید، آلودگی‌ها و میکروب‌های توالت که روی آن نشسته‌اند رشد میکنند. در نتیجه دفعه بعد که توالت را بشویید دوباره این جرم‌ها به آن منتقل میشوند.

۴- اسپری کردن مایع تمیزکننده به طور مستقیم روی وسایل، شیشه و … راه حل مناسبی نیست. بلکه باعث چرب شدن آن‌ها میشود. این چربی هم باعث میشود کثیفی و آلودگی بیشتر روی سطوح بنشینند. بهتر است تمیزکننده را روی دستمال اسپری کنید.

۵- وقتی فیلتر و کیسه هوای جارو برقی برای مدتی طولانی عوض نشوند، نه تنها باعث می‌شود که مکندگی جاروبرقی کم شود، بلکه گرد و غبار از پشت آن به بیرون پرتاب میشود.

۶- این طور تصور میشود سینک آشپزخانه چون مدام با شستشو و آب و کف سروکار دارد، آلوده نیست. اما برعکس، چون محل تجمع باقی مانده غذا است، به راحتی آلوده میشود. وقتی هم در قسمت‌هایی از آن آب جمع شده و بماند به رشد باکتری‌ها کمک می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید