راه درمان خط اخم

يكشنبه, آذر 23, 1393 - 10:15 توسط تحریریه بادبادک

خط اخم در پایین پیشانی زمانی که ابروهایمان را چین می دهیم پدیدار می شود، و یک حالت خشک و نگرانی را منتقل می کنیم. گاهی اوقات، مخصوصاً در طی سالیان، جایش در پیشانی مشخص می شود... و در آن هنگام به فکر چاره ای برای کم کردنش می افتیم. دکتر والری فرایمن، دکتر زیبایی، توضیح می دهد که چگونه امکان محو کردنشان است.

چرا خط اخم در بعضی افراد مشخص تر است؟

خط اخم در پیشانی بین دو ابرو، کمی بالای دماغ قرار دارد. این پاسخی به عضلات موج دار ابرو بعد از چین خوردن می باشد، به عبارت دیگر عضلات قرار گرفته بر طاق ابروان را چین می دهد. بعد از گذر زمان و سن، چین شروع به نقش گرفتن می کند، خطی که به ظاهر نشان‌دهنده‌ی حالتی خشک و نگران و گاهی اوقات مضطرب است. 

در موارد نادر، خط اخم از سن 25 سالگی شروع می شود. گاهی اوقات خیلی دیر تر از انتظار نمایان می شود، بعد از 60 سالگی، زمانی که پوست پیشتر شروع به از دست دادن آب خود می کند.

بهترین راه کارها برای رفع خط اخم چه راه کارهایی هستند؟  

اگر خط از عمق کمی برخوردار باشد و در حالت عادی نمایان نباشد، می توان از توکسین بوتولینوم (بوتاکس) استفاده کنند که پیشانی را آرام کرده و خط اخم را محو می کند، بوتاکس با شل کردن عضلات پیشانی در عین حال که از گود شدن بیشتر جلوگیری میکند عملکرد آنرا نیز مختل نمی‌کند.

اگر خط اخم عمیق تر بوده و در حالت عادی نمایان باشد، تزریق محتوایی پرشده از اسید هیالورونیک بسیار رایج می باشد. همچنان نیز از تکنیک میکرو نقطه ای استفاده می کنیم. تزریق زمانی تاثیر می گذارد که، عمق تزریق بسیار سطحی باشد. از ژلی حاوی اسید هیالورونیک غلیط شده ای استفاده می کنیم، که مسلماً چندین ماه دوام می آورد، اما گرهگ ابرو را به جا نمی گذارد. درمان با لیزرهم می تواند در جایگاه خودش مفید باشد، اما در موارد خیلی استثنایی لازم می‌شود.

درمان چگونه پیش می رود؟ تاثیراتش برای چه مدتی دوام دارند؟

تزریق  توکسین بوتولینوم ، به همان شکل تزریق اسید هیالورونیک در مطب دکتر انجام می شود.

اگر عمق خط زیاد عمیق نباشد، بهتر است که از توکسین بوتولینوم استفاده کنید. آن را بین ابروان و بالای هر کدام برای تاثیر بیشترش تزریق کنید. درمان مطلوب تری خواهید داشت اگر همزمان پیشانی را نیز برای جلوگیری از عدم تعادل عضلات و اختلاف نقاط درمان شده و درمان نشده درمان کنید. به خطر افتادگی ابروان توجه کنید، همیشه پیش بینی شدنی نیستند. درمان در حدود 4 یا 10 جلسه برای موثر بودنش صورت می گیرد. دوره درمان برای توکسین بوتولینوم بین 4 تا شش ماه می باشد.

اما اگر خط عمیق باشد، می توان از اسید هیالورونیک مکمل با توکسین بوتولینوم یا به تنهایی استفاده شود. اکثراً پزشکان مولوکول کمی غلیظ شده برای جلوگیری از تشکیل گرهگ استفاده می کنند، و دوره تزریف در حدود 6 ماه می باشد. بهتراست دوره تزریق پی در پی را قبول کنید تا مقدار قابل ملاحضه ای از اسید هیالورونیک برای مدت بیشتری داخل پوست بماند، البته می تواند کمی نمایان باشد و متراکم شدن رگ های میان ابروها را در پی داشته باشد.

هزینه ی درمان به چه صورت است؟

قیمت هر جلسه درمانی برای هر دکتر نسبت به دیگری ، با توجه به جنسیت رجوع کننده، و سطح درمانی متفاوت می باشد. معمولاً در حدود 350 یورو (در ایران بین 1800000 تا 2000000) برای درمان با توکسین بوتولینوم ، و 250 یورو، در ایران بین 1000000 تا 1800000 برای درمان خط اخم با اسید هیالورنیک متغیر است.  

 

http://sante-az.aufeminin.com/medecine-chirurgie-esthetique/ride-du-lion...

   

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید