در سال ۲۰۱۷ بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن کدام شهرها بودند؟

سه شنبه, مهر 4, 1396 - 08:34 توسط تحریریه بادبادک

می‌خواهید بدانید کدام شهرها، بهترین شهر برای زندگی هستند؟ پس این ویدئو را از پندار ببینید که در آن به معرفی ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی می‌پردازیم. 
این شهرها بر اساس وضعیت زندگی افراد، اوضاع سیاسی، محیط زیست، حمل و نقل عمومی، وضعیت سلامت و مسکن طبقه بندی شده‌اند و سایت تلگراف در سال ۲۰۱۷، نتیحه آن‌ها را تایید کرده است. 

۱۰ - هامبورگ در آلمان

هامبورگ در زمینه پایداری نمره ۹۰ آورده اما نمره آن در فرهنگ و محیط زیست، ۹۳/۵ بوده. در آموزش و پرورش نمره ۹۱ را کسب کرده و زیرساخت‌های شهری‌اش در وضعیت ایده‌آل قرار داشته است. 

۹- هلسینکی در فنلاند

یکی از عللی که باعث می‌شود شهرها در فهرست ۱۰ شهر برتر قرار گیرند نسبت تراکم جمعیت است. از این نظر فنلاند دارای بهترین چگالی‌های جمعیتی است. بین ۱۵ تا ۱۸ نفر در هر کیلومتر مربع زمین زندگی می‌کنند که در مقیاس جهانی با میانگین ۵۷ نفر، شرایط خیلی خوبی محسوب می‌شود. 
هلسینکی نمره‌اش به طور کلی ۹۶ است، نمره پایداری و سلامت را کامل گرفته، زیرساخت‌هایش ۹۶ آمورده و تحصلات، ۹۱ شده. نمره فرهنگ و محیط زیست آن اما ۸۸ بوده است. 

۸- آوکلند در نیوزلند

بر اساس این گزارش، تراکم جمعیت مشابه فنلاند است.. نمره فرهنگ و محیط زیست بالاتری دارد و ۹۷ گرفته است، مراقبت‌های بهداشتی در آن ۹۵ نمره گرفته‌اند و پایداری ۹۵ و تحصیل ۱۰۰، از آن یک شهر نزدیک به ایده‌آل برای زندگی ساخته است. 

۷- پرت در استرالیا

شهر پرت در استرالیا، یکی دیگر از شهرهای این کشور است که در لیست قرار دارد. به طور کلی استرالیا امتیاز بالایی همیشه در رنک‌های چنین موضوعاتی دارد. شهر پرت آن با امتیاز کلی ۹۵ درصد، در جایگاه هفتم قرار گرفته. در زمینه فرهنگ و محیط زیست ۸۸ گرفته و برای مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و زیرساخت‌های شهری، نمره ۱۰۰ لیافت این شهر امروزی‌ست.

۶- آدلاید

آدلاید در مجموع نمره ۹۶ را گرفته که نزدیک‌ترین ارقام به ۱۰۰ به حساب می‌آید. اما در زمینه تحصیلات و آموزش، و همچنین سلامت و بهداشت نمره آن ۱۰۰ بوده است. ین شهر استرالیایی، از نظر پایداری امتیار ۹۵ آورده که نسبت به نمره محیط‌زیست و فرهنگ آن که ۹۴ بوده بهتر است. مره ادلاید در زمینه زیرساخت‌ها هم عدد عالیِ ۹۶ درصد را نشان می‌دهد.

۵- کلگری در کانادا

کلگری در کانادا یکی از سه شهر کانادایی این فهرست ویژه است. با نمره ۹۶ به عنوان میانگین در رتبه پنجم ایستاده و از نظر بهداشت، درجه یک است و ۱۰۰ را گرفته. زیرساخت‌ها در این کشور ۹۶ است و در زمینه فرهنگ و محیط زیست ۸۹ به حساب می‌آید. 

۴- تورنتو، کانادا

تورنتو رتبه چهارم جدول را به خود اختصاص داده است. با عددی به زیادی ۹۷ برای میانگین بررسی‌ها. در زمینه‌های بهداشت، پایداری و تحصیلات، ۱۰۰ گرفته و در زمینه زیرساخت‌ها ۹۶. همچنین در زمینه فرهنگ و محیط زیست مثل اغلب شهرهای پیش تر گفته شده، نمره‌اش کمتر بوده و به ۸۹ رضایت داده است. 


۳- ونکوور، کانادا

نمره کلی‌اش را می‌خواهید؟‌۹۷ درصد. پایداری‌اش را بپرسید اگر، باید بگویم ۹۵ شده و در زمینه زیرساخت‌ها ۹۲ را کسب کرده. ۱۰۰ هم برای بهداشت و فرهنگ و محیط زیست کنار گذاشته. اما ونکور واقعا توانسته در زمیه محیط زیست و فرهنگ هم نه نمره قبولی که نمره کامل بگیرد.


۲- وین، اتریش 

وین توانسته به نمره خیره کننده معدل ۹۷ درصد دست پیدا کند. همه چیزش ۱۰۰ شده به جز پایداری که ۹۵ گرفته و برای فرهنگ و محیط زیست هم ۹۴ درصد را در جیبش گذاشته است.

و

۱- انتخاب عنوان بهترین شهر برای زندگی،‌ می‌تواند افتخاری برای اهالی ملبورن در استرالیا به حساب بیاید. میانگین نمره‌ای که این شهر آورده، ۹۷ درصد است. یعنی برای همه چیز ۱۰۰ گرفته بجز پایداری که ۹۵ را دریافت کرده و برای فرهنگ و محیط زیست، ۹۵ شده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید