این مواد غذایی در ماکروفر مواد غذاییشان را از دست می دهند

سه شنبه, مرداد 17, 1396 - 01:28 توسط تحریریه بادبادک

اگر چه ماکروفر این روزها عصای دست بسیاری از ما در آشپزخانه است اما لازم است بدانید که همه مواد غذایی در ماکروفر سالم نمی‌مانند و کیفیت‌ خود را در مواجهه یا حرارت بسیار بالای ماکروفر از دست می‌دهند.

در این مطلب ما لیستی از مواد غذایی را که نباید آن‌ها را در ماکروفر بگذارید به شماارائه می‌دهیم تا بدانید که کدام غذاها را نباید در این دستگاه قرار دهید.

گوشت:
برخی افراد اغلب گوشت را چند دقیقه پیش از آماده کردن غذا برای یخ زدایی داخل مایکروویو قرار می دهند. در شرایطی که این کار می تواند از آلودگی برخی باکتری ها جلوگیری کند، اما میزان ویتامین B12 و اسید آمینه های موجود در گوشت را کاهش می دهد.
افزون بر این، هنگامی که این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد تا گوشت پخته دوباره گرم شود، عصاره طبیعی گوشت و ارزش پروتئینی آن را کاهش می دهد.

برنج سفید:
برنج سفید یک ماده غذایی است که به هیچ وجه نباید در مایکروویو حرارت داده شود. دماهای بالا بخش قابل توجهی از مواد مغذی موجود در برنج سفید را از بین می برند.
مایکروویو از زمان آغاز به کار خود دمای بالا و یکپارچه را ارائه می کند. این شرایط به صورت مستقیم بر محتوای ویتامین ها، مواد معدنی، و فیبر موجود در مواد غذایی تاثیرگذار است.

کلم بروکلی:
دماهای بالای تولید شده در مایکروویو می توانند ۹۷ درصد از محتوای آنتی اکسیدان های موجود در بروکلی را از بین ببرند.
تغییراتی که بروکلی طی استفاده از این تکنیک پخت تجربه می کند می تواند هم در بافت و هم در مزه آن احساس شود.

کره:
اگرچه افراد بسیاری کره را در مایکروویو ذوب می کنند، اما حرارت بالای این دستگاه می تواند ارزش پروتئینی کره را کاهش دهد.

شیر:
شیر و دیگر محصولات لبنی مانند ماست می توانند تا نیمی از مواد مغذی خود را در دماهای بالا از دست بدهند.
قرار دادن شیر در مایکروویو می تواند به از بین رفتن کامل محتوای ویتامین B12 منجر شود و محتوای مواد معدنی اساسی آن را نیز کاهش دهد.

قارچ:
پروتئین های موجود در قارچ هنگامی که این ماده غذایی در دماهای بالا پخته می شود یا دوباره گرم می شود به طور کامل از بین می روند.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید