درمان سنگ کلیه با یک روش عجیب

دوشنبه, مرداد 16, 1396 - 01:40 توسط تحریریه بادبادک

در تحقیق جالب دو دانشمند در دانشگاه میشیگان دریافتند که اگر شما ۶۰ بار سوار ترن هوایی شوید در بار آخر سنگ کلیه‌تان دفع می‌شود.

سنگ های کلیه، ترکیبات معدنی هستند که در ادرار یافت می شوند و دفع آن ها بسیار دردناک است. نتایج این مطالعات به تازگی منتشر شده و راهی ساده را برای افراد بیمار پیشنهاد می دهد.

محقق اصلی این پروژه که یک ارولوژیست است ایده کارش را از بیمارانی گرفته که به او گفته‌اند که در تعطیلات توانسته‌اند احساس بهتری داشته باشند و درد نداشته‌اند.
یکی از بیمارانش در مراجعه به او ادعا کرده بود که او سه بار سوار ترن هوایی شده و هربار در پایان کار یک سنگ کلیه دفع کرده است.

آن ها برای آزمایش ایده خود، با استفاده از سیلیکون و چاپگر سه بعدی و بر اساس مشخصات یک بیمار مرد، سنگ کلیه ای مصنوعی ساختند و آن را درون نمونه ادرار شخص بیمار قرار دادند. سپس راهی «دنیای والت دیسنی» شدند تا ایده خود را مورد بررسی قرار دهند.
آن ها بیش از ۲۰ بار سوار ترن هوایی شدند. نمونه در یک کیف قرار گرفته بود و ارتفاعی مشابه با حالت عادی داشت (حالتی که یک فرد بیمار در ترن نشسته باشد.) آن ها به طور جدا گانه نیز ۲۰ بار سوار دیگر ترن های هوایی این شهر بازی شدند.
نکته مهم اینجاست که برای موثر بودن این روش لزوما نباید ترن های هوایی وحشتناک را تجربه کنید. حتی تکان های ملایم و مدیریت شده نیز می توانند در دفع سریع سنگ کلیه موثر باشند. در این تحقیقات ثابت شد که نشستن در عقب ترن می تواند ۶۴ درصد سنگ را از بین ببرد، در حالی که نشستن در جلوی ترن تنها ۱۷ درصد آن را دفع خواهد کرد.
این روش بیشتر در دفع سنگ های کلیه کوچک با اندازه کمتر از ۴ میلیمتر موثر است. پژوهشگران هنوز هم قصد دارند تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهند.

اما اگر از سوار شدن به ترن هوایی می‌ترسید ما راه‌حل ساده‌تری که در خانه هم می‌توانید با آن از پس سنگ‌کلیه‌هایتان بربیایید را به شما پیشنهاد می‌دهیم:
- از محلول خوراکی اورتیکا استفاده کنید.

این عصاره از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که مهم‌ترین عامل عفونت‌های ادراری است را کاهش داده و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. آنزیم‌های موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

‍شما می‌توانید از این عصاره ۲ بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید و تا زمان درمان بیماری مصرف آن را ادامه داده و جهت پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می‌توانید این عصاره را چندبار در هفته مصرف کنید.

مطالب مرتبط:
سنگ کلیه و راه‌های درمان آن
علائم ابتلا به سنگ کلیه و راه‌های خانگی درمان آن
سنگ کلیه چیست؟ علائم و راه‌های درمان آن کدامند؟
سنگ کلیه به سراغ چه کسانی می‌آید؟
هفت راز برای داشتن کلیه‌هایی سالم‌تر
عفونت مجاری ادراری یا UTI چیست؟

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید