فشار خون بالا را با سیر درمان کنید

فشار خون بالا را با سیر درمان کنید

يكشنبه, تير 25, 1396 - 01:52 توسط تحریریه بادبادک

سیر این ماده بدبوی جادویی از جمله گیاهان دارویی ارزشمند با تاریخی قدیمی است که از هزاران سال پیش تا به امروز برای اهداف پزشکی استفاده می‌شود.
 سیر فواید بسیار زیادی برای سلامتی بدن انسان دارد، این خوراکی حاوی ماده طبیعی به نام آلیسین است که خاصیت ضد باکتری دارد و مانند یک پنیسلین طبیعی عمل می‌کند.
از سیر برای بهبود التهاب‌های دستگاه تنفسی، سیاه سرفه و برونشیت و هم‌چنین در بهبود مشکلات دستگاه گوارش به ویژه نفخ معده استفاده می‌شود.

سیر باعث افزایش تولید گلوتاتیون(Glutathione) می شود، گلوتاتیون یک اسید آمینه ای است که در بدن تولید و دارای خاصیت آنتی اکسیدان بسیار قویی بوده و اثرات مخرب رادیکال های آزاد را ختثی می کند و با این مکانیزم باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان می گردد، رادیکال های آزاد باعث آسیب به غشای سلول ها شده و بر روند پیری و فرسودگی بدن بی افزایند، رادیکال های آزاد به عنوان عاملی در بروز سرطان، بیماری های التهابی، قلبی و عروقی شناخته می شوند.

مطالعات نشان می دهند هم سیر تازه و هم مکمل های غذایی سیر باعث کاهش سرعت انعقاد خون و از خطر لخته شدن خون و بروز سکته قلبی و مغزی می کاهند. سیر به مانند یک آسپرین طبیعی عمل کرده و خون رسانی به قلب را افزایش می دهد. چنانچه از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، پلاویکس و غیره استفاده می کنید نباید در مصرف سیر زیاده روی کنید چون احتمال خون ریزی داخلی افزایش می یابد.

همچنین تحقیقات حاکی از آن است مصرف متداول سیر باعث کاهش میزان کل کلسترول(Total Cholesterol) و تری گلیسیرید می شود.

سیر اثر کاهنده بر فشار خون دارد و برای افراد مبتلا به فشار خون در کنار سایر درمان های طبیعی می تواند مفید باشد، در تحقیقی مشاهده گردید افرادی که به مدت ۱۲ هفته بطور روزانه سیر مصرف کرده اند با ده درصد کاهش فشار خون روبرو شده اند، قابل ذکر است سیر باید بصورت خام مصرف شود و ظاهرا سیر پخته شده اثری بر کاهش فشار خون ندارد.

آلیسین موجود در سیر فعالیت پروتئینی بنام آنژیوتانسین ۲ (Angiotensin 2) را مهار می کند، این پروتئین مسئول افزایش فشار خون است، همچنین سیر حاوی ماده ای بنام پلی سولفید است که توسط گلبول های قرمز خون به گازی بنام سولفید هیدروژن تبدیل و باعث گشاد شدن عروق خونی می گردد و با این مکانیزم کمک به کاهش فشار خون می کند.

عصاره سیر بدون داشتن بوی بد سیر به شما کمک می‌کند تا فشار خونتان را تنظیم کنید و عملکرد قلب شما را بهبود می‌بخشد. ترکیبات موثره موجود در این داروی گیاهی باعث گشاد شدن عروق ،کاهش فشار خون و همچنین تقویت عملکرد قلب می‌گردند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید