با این خوراکی‌ها پیری را از بدنتان دور کنید

يكشنبه, تير 25, 1396 - 00:46 توسط تحریریه بادبادک

لازم نیست عمر نوح داشته باشیم، اما می‌شود با رژیم غذایی سالم و مقوی عمری طولانی و سرشار از سلامتی داشت.

رعایت یک رژیم غذایی سالم و مقوی که خواص ضد پیری دارد، می‌تواند به سلول‌های بدن ما کمک کند که بیش‌تر عمر کنند و در طول زندگی هم بدن سالم‌تری داشته باشیم.
مواد غذایی که ما روزانه و به طور مرتب استفاده می‌کنیم می‌توانند نقش بسیار تاثیر گذاری در افزایش طول عمرمان داشته باشند.
در ادامه این مطلب بهترین مواد غذایی ضد پیری را به شما معرفی می‌کنیم، این مواد غذایی اگر به صورت مرتب استفاده شوند چندین سالی به طول عمر شما اضافه کنند.

گردو
خوردن آجیل یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت خود انجام دهید. بنابر نتایج مطالعه ای که در نشریه BMC Medicine منتشر شده است، افرادی که سه بار در هفته یا بیشتر آجیل، به ویژه گردو، مصرف می کنند، دو تا سه سال بیشتر عمر می کنند.
افرادی که گردو مصرف می کنند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی، دو قاتل بزرگ که با افزایش سن، انسان را در معرض خطر مرگ قرار می دهند، در آنها کاهش می یابد. البته باید به این نکته توجه داشت که مطالعه ای دیگر نشان داده است بادام زمینی یا کره بادام زمینی فاقد فواید افزایش طول عمر و ضد پیری هستند و تاثیری در این زمینه ندارند.

هویج
انواع مختلف هویج از مواد غذایی سالم اصلی محسوب می شوند و جای شگفتی ندارد که برای انسان مفید هستند.مصرف هویج  نه تنها می تواند به طول عمرتان اضافه کند بلکه در حفظ ظاهری جذاب‌تر نیز به شما کمک می کند.

ساردین
نتایج مطالعه آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی آمریکا نشان داده است که اسیدهای چرب امگا-۳ فواید چشمگیری در زمینه طول عمر دارند و به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت کمک می کنند. در شرایطی که می توانید این ترکیبات جادویی را در انواع مختلف ماهی های چرب پیدا کنید، یکی از بهترین منابع آن که البته کمتر شناخته شده است، ماهی ساردین محسوب می شود.

نارگیل
مصرف یک رژیم غذایی سرشار از چربی های سالم از جمله اسیدهای چرب زنجیره متوسط که در نارگیل یافت می شوند، روند پیری مغز را در نتیجه محافظت از آسیب دیدن DNA کند می سازد.

سیب زمینی شیرین
 سیب زمینی های شیرین با توجه به ویژگی های ضد پیری  خود می توانند نقشی ویژه در رژیم غذایی انسان داشته باشند. سیب زمینی های شیرین که در انواع و رنگ های مختلف در دسترس هستند حاوی سطوح بالای آنتوسیانین هستند. آنتوسیانین ترکیبی است که می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش داده و طول عمر انسان را افزایش دهد.

لپه
هنگامی که بحث عمر طولانی مطرح می شود، چگونگی مصرف حبوبات سبز و زرد تا زمانی که در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند، چندان فرقی نمی کند.
مصرف لپه پخته شده و دیگر حبوبات – یک جز اصلی از رژیم غذایی مدیترانه ای – می تواند روند پیری در سطح سلولی را کند سازد. پژوهشگران فیبر و آنتی اکسیدان های موجود در لپه و دیگر حبوبات را عوامل موثر ضد پیری می دانند که به آنها قدرت افزایش طول عمر را می بخشند.

شکلات
شکلات از خوراکی های محبوب و دوست داشتنی در سراسر جهان است و دانشمندان دریافته اند مصرف انواع خوب آن، به ویژه شکلات تلخ، می تواند به افزایش طول عمر انسان کمک کند. این ماده ضد پیری منبع خوبی برای رسوراترول، ترکیبی قدرتمند که می تواند نشانه های پیری سلولی را معکوس سازد، محسوب می شود. برای دریافت فواید ضد پیری کامل خوردن شکلات تلخ توصیه می شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید