حمله طب سنتی به سرطان

شنبه, تير 17, 1396 - 03:07 توسط تحریریه بادبادک

پژوهش‌ها و مطالعات می‌گویند استفاده از رژیم غذایی نامناسب شاخص‌های التهابی را در بدن بالا می‌برد، این شاخص‌ها نقش موثری در بروز سرطان ایفا می‌کنند.

موادی مانند زعفران، زردچوبه، سیر و پیاز از جمله مواد طبیعی هستند که خاصیت ضد التهابی دارند. مصرف مداوم این مواد موجب کاهش التهابات در بدن افراد می‌شود و از بروز سرطان پیش‌گیری می‌کند.

مصرف بیش‌ از اندازه روغن‌های صنعتی حاوی اسیدهای چرب، ترانس و اشباع، گوشت قرمز و لبنیات پرچرب منجر به افزایش التهاب در بدن می‌شود که احتمال ابتلا به سرطان را در بدن افزایش می‌دهند.

اگر چه قرار گرفتن در معرض بعضی آلودگی‌ها اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان ‌آن‌ها را به صورت کامل از زندگی حذف کرد، اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با به کار گیری آن‌ها از انباشت سموم در بدن جلوگیری کرد.
به عنوان مثال می‌توانید آدامس نخورید، اگر قرار است از بیرون از خانه غذا تهیه کنید ظرف مناسبی برای حمل غذا داشته باشید، اگر گوشت خریده‌اید آن را به همراه چند شاخه رزماری، آویشن و تخم گشنیز بپزید تا اطمینان حاصل کنید که سموم گوشت تا حدی گرفته شده‌ است.

یکی از موارد بسیار کمک‌کننده استفاده از دم‌نوش‌های سم زداست تا به کمک آن‌ها سمومی که در طول روز در بدن انباشته شده‌اند دفع شود.

اما مهم‌ترین داروهای طبیعی که به کمک رفع التهاب و دفع سموم بدن می‌کنند کدامند؟

چای سبز:
چای سبز، سیاه و سفید هر سه از یک نوع بوتع به دست می‌آیند، تفاوت رنگ، طعم و بوی این سه نوع چای به میزان رشد برگ‌ها، زمان برداشت و نوع عمل‌آوری آن بسته است. چای سبز با سرطان پستان، معده و پوست مبارزه می‌کند.

سیر:
این گیاه با بروز سرطان‌های گوارشی مبارزه می‌کند. مصرف سیر در حفظ سلامت قلب و عروق نقش به سزایی دارد.

زردچوبه، زنجبیل و رزماری از گیاهانی هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند،‌ میوه و سبزیجاتی مانند سیب، کلم بروکلی و کلم برگ هم به دلیل دارا بودن فیبر بالا با سرطان لوله گوارش مبارزه می‌کنند.

جوانه‌ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها و آنزیم‌های فراوانی که دارند با سرطان مبارزه کرده و از بروز آن پیش‌گیری می‌کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید