همه آن‌چه که لازم است درباره تاثیر روغن نارگیل بر لاغری بدانید

چهارشنبه, خرداد 24, 1396 - 02:42 توسط تحریریه بادبادک

روغن نارگیل جزء اصلی رژیم غذایی و زیبایی است که بیشتر در مناطق گرمسیری، به خصوص آسیای جنوب شرقی و جزایر اقیانوس آرام استفاده می شود. روغن نارگیل یک منبع عالی تغذیه است و خواص درمانی بسیاری دارد.

مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل برای دستگاه گوارش بسیار خوب است.به جلوگیری از مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه، سندرم روده تحریک پذیر، بواسیر و یبوست های مختلف معده کمک میکند اسیدهای چرب در روغن نارگیل نیاز به انرژی کمتر و آنزیم های کمتری دارد. این روغن براحتی غذا را هضم و جذب میکند، برای افراد مبتلا به مشکلات گوارشی بسیار مهم است.

روغن نارگیل برای کاهش وزن بسیار مفیداست.اسیدهای چربدر روغن نارگیل در مقایسه با روغن های دیگر مانند روغن زیتون و یا کانولا محلول در آب است. این اسیدهای چرب به طور مستقیم به سلول ها، انرژی میدهد مشخص شده است که این روغن در کاهش تجمع خطرناک چربی در حفره شکم و اطراف اندام بسیار موثر است. علاوه بر این، این روغن خوراکی را به آسانس هضم می دهد و افزایش میزان سوخت و ساز بدن کمک می کند.

روغن نارگیل در افزایش احساس سیری موثر است و اگر تنها ۲۰ دقیقه قبل از غذا استفاده شود، منجر به خوردن حجم کمتر غذا خواهد شد.

 روغن نارگیل به دلیل برخورداری از تری گلیسیرید های زنجیره متوسط در افزایش میزان مصرف انرژی موثر است. نتایج یک مطالعه نشان می دهد که مصرف ۱۵ تا ۳۰ گرم تری گلیسیرید های زنجیره متوسط در روز، مصرف انرژی روزانه را ۵ درصد افزایش می دهد. روغن نارگیل همچنین برای چربی سوزی و کاهش وزن بسیار مفید است زیرا اشتها را کور می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند. به سوزاندن چربی جمع شده در اطراف کمر و شکم کمک می کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید