گیاهان دارویی بهترین راه بازگشت سلامت به زندگی

چهارشنبه, خرداد 10, 1396 - 14:44 توسط تحریریه بادبادک

بسیاری از گیاهان طبیعت در زندگی روزمره ما ایرانی‌ها به عنوان ادویه و طعم‌دهنده حضور فعال دارند. اما شما از خاصیت هرکدام از آن‌ها اطلاع دارید؟
در این‌جا به خواص مهم‌ترین گیاهانی که تقریبا در خانه اکثر ایرانی‌ها وجود دارند اشاره می‌کنیم.

هل گیاهی آنـتی باکتـریال و ضد قارچ بوده و در درمان نفخ، سوء هاضمه، کم اشتهایی، اسهال، اسپاسم و بوی بد دهان استفاده می گردد.
هل در جنوب آسیا در درمان عـفونت دنـدان و لـثه و هـمچنین برای پـیـشگیری و درمان گلو درد، گرفتگی ریه، ورم پلک چشم و درمان سل به کار می‌رود. 
 قطره خوراکی هل و موارد مصرف:
-  اشتها آور  رفع سوء هاضمه
 
 دارچین درختی است همیشه سبز که از تمام قسمت های آن بویی مطبوع استشمام می شود. این گیاه بومی سریلانکا و جنوب هند است. 
درطب سنتی هند از دارچین برای دندان درد، تهوع، استفراغ، سردرد، آمنوره، بیماریهای قلبی، سرماخوردگی و رفع خستگی استفاده می شود. 
 دارچین سبب افزایش ترشحات دستگاه گوارش شـده و به طور سنتی در درمان بی اشتـهایی، سوء هاضمه، اسپاسم و نفخ مورد اسـتفاده قـرار می‌­گـیرد.
 عصاره دارچیـن دارای خاصیـت آنتی اکسیدانی بوده، از پیشرفت آلزایمر جلوگیری کرده و همچنین سبب کاهش قند خون و کاهش کلسترول بد "LDL" می گردد.
 
موارد مصرف قطره خوراکی دارچین
کاهش دهنده قند خون  
 مـواد موثره دارچـین سبـب ترشـح بیشـتر انـسولـین شـده و به عـنوان یک مـاده تقـویت کنـنده انسـولـین "Insulin Potentiating Factor" عمل می کند. 
 
 جوز هندی درختی همیشه سبز و بومی شرق اندونزی و هند است و در این مناطق یکی از پایــــه های مهم اقتصاد به شمار می رود. جوز هندی به طور سنتی در درمان مشکلات دستگاه گوارش، اسپاسم، سوء هاضمه، نفخ، اسهال و اسهال خونی، التهاب معده و روده استفاده می‌شود.
 جـوز هنـدی در طـب سـنتی هـند بـرای سـردرد، ضعف بینایی، بی خوابی، تب، مالاریا، وبا، ضعف عمومی بدن و ناتوانی جنسی از این گیاه استفاده میشود.
 قطره خوراکی جوز هندی:
رفع مشکلات دستگاه گوارش به ویژه اسهال، اسپاسم و نفخ.
 
قطره خوراکی زنجبیل
تقویت کننده قوای جنسی، پیشگیری و بهبود تهوع و استفراغ ناشی از بیماری مسافرت و دوران بارداری.
 زنجبیل در درجـه اول برای درمـان بیمـاری مسـافرت، حالت تهـوع و استفراغ و تقویـت قـوای جنسی مـورد استفاده قرار  می‌گیرد. 
 زنجبیل به طور سنتی در درمان کم اشتهایی، اسهال، نفخ، سرفه، گرفتگی عضلات و ورم مفاصل مصرف می شود.
 اگربه عنوان تقویت کننده قوای جنسی افشره زنجبیل مصرف میکنید، ۳ تا ۵ قطره قبل از خواب در یک لیوان آب یا شربت حل کرده و میل نمایید. 
 در صورتی که افشره زنجبیل را جهت بیماری مسافرت مصرف می‌نمایید،۱ ساعت قبل از حرکت ۳ تا ۵ قطره و همان مقدار هنگام حرکت توصیه می شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید