راه‌کارهایی برای زیبایی و سلامت

سه شنبه, خرداد 9, 1396 - 03:26 توسط تحریریه بادبادک

  اگر پوست شما هنگام استفاده از محصولات مختلف آرایشی به راحتی سرخ می‌شود و حساسیت نشان می‌دهد (داغ و سرخ می‌شود و یا جوش می‌زند) احتمالا حساس است. از لوسیون ‌هایی که عطر قوی دارند یا حاوی اسانس‌اند( این اسانس‌ها اغلب طبیعی هستند، اما بعضی باعث ایجاد حساسیت در پوست‌های حساس می‌شوند) اجتناب کنید.
سایر مواد حساسیت‌زا عبارتند از : لانولین،جوهر نعناع،کافور و آنزیم‌ها و اسید آلفا هیدروکسی.
 
قطعه‌ی جادویی:
یک تکه زاج سفید قطعه‌ای جادویی با مصارف بسیار است. آن را مرطوب کنید و به آرامی روی جوش‌های سر سفید بمالید، املاح آن یک‌شبه جوش را محو می‌کند. به جوش‌های قرمز رنگ دوبار در روز زاج بزنید. زاج خوشبو کننده‌ی بدن هم هست و باعث بند آمدن خون در محل زخم می‌شود. کجا می‌شود ان را پیدا کرد؟ در عطاری‌ها و داروخانه‌ها 
 
 - اگر پوستتان بعد از مصرف لوازم آرایش خاصی- به خصوص کرم پودر- جوش می‌زند، شاید به این دلیل است که برخی از مواد آن منافذ پوستتان را می‌بندد. بهتر است دنبال محصولی باشید که روی آن کلمه‌ی بدون چربی oil free قید شده باشد.

- چشمان خسته:
پنبه‌ای را در چای خیس کنید و ده دقیقه روی چشمانتان بگذارید.
 صورت پفی: 
اگر با صورت پف کرده از خواب بیدار شدید، در راه خارج شدن از خانه یک تکه یخ روی صورتتان بکشید. سرما تاثیر منقبض و موزون کننده‌ای دارد و به همین دلیل است که نگه داشتن کرم چشم در یخچال فکر خوبی‌ست.
 
- برای پوشاندن سرخی چهره به دنبال «محصولات آرایشی درخشان» باشید که نور را روی سطح پوست پخش می‌کنند، با پوشاننده و کرم پودری با ته‌رنگ زرد که سرخی را خنثی می‌کند. هنگام زدن کرم‌پودر از اسفنج مرطوب استفاده ‌کنید و پس از هر بار استفاده آن را بتکانید. 
 
- اگر قرار ملاقات مهمی در پیش دارید و حس می‌کنید اضطراب دارد خفه‌تان می‌کند، خودتان را در دفترتان یا اتاق کنفرانس خالی  حبس کنید.
با پاهایی که به عرض بدن باز شده‌اند بنشینید دست‌هایتان را روی زانوها بگذارید، کف دست‌ها را بالا بگیرید، چشمانتان را ببندید و نفس عمیق بکشید و هنگامی را که هوا را از راه بینی به درون می‌کشید و وقتی بازدم را از دهان بیرون می‌دهید و دوباره هنگامی که هوا را از راه دهان به درون می‌کشید هربار تا پنج بشمارید (حتما شانه‌هایتان را پایین و عقب نگه دارید) این کار را تکرار کنید.
در تنفس بعدی نفستان را تا ۵ شماره حبس کنید و تا ۵ شماره بیرون دهید.به این ترتیب بدنتان آرام خواهد شد و ذهنتان متمرکز، و آماده خواهید بود که دخل طرف مقابل را بیاورید. 
 
- افرادی که ساعات طولانی به صفحه‌ی کامپیوتر خیره می‌شوند، قطعا دچار چشم درد، کمر درد، و حتی اضطراب و بی‌خوابی می‌شوند. به خودتان استراحت بدهید و هر ده تا پانزده دقیقه حالت بدنتان را عوض کنید.
نگاهتان را از صفحه‌ی کامپیوتر بگیرید و به نقطه‌ی دوری بیندازید تا چشمانتان را دوباره متمرکز کنید. هر چهل و پنج دقیقه یکبار، پیاده‌روی مختصری بکنید تا خون در بدنتان به جریان بیافتد و سرتان سبک شود(  اگر ممکن بود هوای تازه تنفس کنید)

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید