کرمانشاه و کردستان بالاترین آمار تشکیل سنگ کلیه را در ایران دارند

چهارشنبه, خرداد 3, 1396 - 06:11 توسط تحریریه بادبادک

به گفته کارشناسان کسانی که در محیط های باز و حرارت بالا کار می کنند شانس بیشتری برای تشکیل سنگ کلیه دارند البته ژنتیک نیز در این افراد موثر است.

متخصصان تاکید می‌کنند به اینکه نوع آب آشامیدنی هیچ تاثیری درتشکیل سنگ های ادراری ندارد و این باور که آب های با املاح بالا سبب تشکیل سنگ های ادراری می شود که اشتباه و درهیچ مطالعه ای اثبات نشده است.

هم‌چنین در نحقیقات آمده است که نمک تشکیل سنگ کلیه را سرعت می‌بخشد بنابراین لازم است که از مصرف بی‌رویه نمک خودداری کنید.

مبتلایان به این بیماری در ایران کم‌تر از ۲تا ۳ هزار نفر اعلامشده‌اند و این تعداد در جمعیت حدود ۸۰ میلیونی ایران عدد بالایی است.

بسیاری از این سنگ ها نیازی به جراحی بار ندارد و با روش های غیرجراحی درمان می شوند.

اما برای درمان خانگی و سنتی این  بیماری می‌توانید از محلول خوراکی اورتیکا استفاده کنید.

 این عصاره از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار  در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که مهم‌ترین عامل عفونت‌های ادراری است را کاهش داده و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. آنزیم‌های موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

‍شما می‌توانید از این عصاره ۲ بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید و تا زمان درمان بیماری مصرف آن را ادامه داده و جهت پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می‌توانید این عصاره را چندبار در هفته مصرف کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید