کدام تخته برای آشپزخانه بهتر است؟

يكشنبه, ارديبهشت 3, 1396 - 04:12 توسط تحریریه بادبادک

این روزها تخته‌های آشپزخانه از مواد مختلفی مثل بامبو، چوب، پلاستیک و … ساخته می‌شوند، اما چرا بهتر است تخته چوبی استفاده کنیم؟ تخته برش چوب، همین حالا هم قدیمی‌ترین نوع و محبوب‌ترین است. اما بعضی فکر می‌کنند به خاطر این‌که هر از گاهی می‌توان پلاستیکی‌اش را تعویض کرد، بهتر است از آن خرید کنند. تخته برش‌های چوبی ما متخلخل هستند و باکتری جذب می‌کنند، این ایراد آن ها با روغن‌کاری مرتب حل می‌شود، روغن‌کاری باعث می‌شود آن‌ها در برابر رطوبت عایق شوند و این مشکل حل شود. تخته‌های چوبی، از طبیعت آمده‌اند و حس و حال طبیعت را القا می‌کنند. هر از گاهی می‌توان آن‌ها را برای عملیات سمباده به نجار سپرد و مانند روز اول تحویل گرفت، اما اگر طبیعت دوست نیستید و به اصالت اهمیت نمی‌دهید، احتمالا چنین چیزی برایتان آن قدر جذابیت ندارد که بتوانید سبزیجات و نان و گوشت خود را به آن بسپارید. 

تخته‌های آشپزخانه چوبی، با کارکرد خود، نوعی کهنگی می‌یابند و جذاب‌تر می‌شوند. 

تخته‌های چوبی منفذ دارند و تخته‌های شیشه‌ای فاقد آن هستند، به خاطر همین شستشوی انواع شیشه‌ای آن‌ها آسان‌تر است اما یک مشکل اصلی، چاقو زدن روی تخته‌های شیشه‌ای تقریبا محال است و خطرناک، به خاطر همین به هیچ وجه توصیه نمی‌شوند.

حالا بگذاید راه حل نهایی را «بی طرفانه» بگوییم. آشپزخانه بهتر است دو تخته برش داشته باشد، یکی چوبی و یکی پلاستیک، چوب‌ها هر چقدر هم خوب باشند، برای پروتئین ایده‌آل نیستند. چون باکتری گوشت روی آن می‌ماند و شسته نمی‌شود. برای آن بهتر است از پلاستیک استفاده کنیم. در عوض، برای میوه‌ها و سبزیجات، نوع چوبی تخته برش واقعا ایده‌آل است. 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید