چه نوع کرم‌پودری با پوست شما سازگار است؟ همان را بخرید!

سه شنبه, اسفند 10, 1395 - 00:46 توسط تحریریه بادبادک

کرم پودر به عنوان زیرساخت همه آرایش صورت نقش مهمی را در نوع و کیفیت آرایش شما ایفا می‌کند.

انتخاب رنگ درست و کرم‌ پودر با کیفیتی که روی پوست شما نماسد و پوست شما را خراب نکند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این مطلب به شما می گوییم که برای انتخاب کرم پودر مناسب و  با کیفیت چه چیزهایی را بایستی در نظر بگیرید.

- هنگام انتخاب کرم‌ پودر ۳ رنگ را امتحان کنید؛ رنگ هم‌رنگ با پوستتان، طیف رنگی روشن‌تر و طیف رنگی تیره‌تر. هر یک از این ۳ رنگ را روی خط چانه امتحان و صبر کنید تا کرم‌پودر جذب پوست شود. 
هر رنگی که محوتر شد، یعنی برای پوست شما مناسب‌تر است.

انواع کرم پودرها:

مایع
کرم‌ پودرهای مایع پوشانندگی ضعیفی دارند. با این حال تعداد مصرف‌کنندگانشان بالاست و مناسب هر نوع پوستی هستند. این نوع کرم‌پودر را به سادگی با اسفنجی مرطوب می‌توان روی پوست پخش کنید. استفاده از مرطوب‌کننده زیر آن نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند.

فومی
میزان پوشش‌دهی موس‌ها (فوم‌ها) متوسط است. این نوع کرم‌پودر، در واقع، ترکیبی از پودر و کرم مرطوب‌کننده و مناسب پوست‌های مختلط و چرب است. هنگام مصرف موس‌ها باید کمی آنها را در دستتان گرم کنید تا بهتر روی پوست بخوابد.

خامه‌ای
انواع خامه‌ای و غلیظ پوشانندگی کاملی دارند. به راحتی روی پوست پخش می‌شوند و به‌دلیل غلظت بالا و پوشانندگی عالی و ماندگاری خوبی که روی پوست دارند، پرطرفدارند. معمولا آرایشگران از این نوع کرم‌پودر برای پوشاندن لک و نواقص صورت استفاده می‌کنند.

رنگی
این نوع مرطوب‌کننده‌ها نیز از انواع کرم‌پودرها محسوب می‌شوند. میزان پوشانندگی آنها به نسبت، متوسط رو به ضعیف و مناسب افرادی است که تمایل چندانی به آرایش کردن ندارند و ضمن مرطوب کردن پوستشان ترجیح می‌دهند کمی به پوستشان رنگ بدهند. این نوع کرم‌پودر طبیعی‌ترین حالت ممکن را روی پوست ایجاد می‌کند.

سرمی
میزان پوشش‌دهی کرم‌پودرهای سرمی ضعیف است. این نوع کرم‌پودرها معمولا لک‌ها را چندان محو نمی‌کند، ولی میزان چین و چروک را کاهش می‌دهد. در واقع، این نوع کرم‌پودر به‌دلیل نوع بافتی که دارد به عمق چین‌ها نفوذ کرده و با پر کردن شیارها چین و چروک را محو می‌کند. بیشتر کرم‌پودرهای سرمی حاوی ترکیبات ضد‌پیری و مواد سفید‌کننده و روشن‌کننده پوست هستند. این نوع کرم‌پودر باید با احتیاط روی جای زخم استفاده شود.

کرمی
کرم‌پودرهای کرمی هم مانند انواع غلیظ خامه‌ای که معمولا برای گریم استفاده می‌شوند، پوشانندگی خوبی دارند. پایه آنها روغنی است و معمولا ضمن ماندگاری طولانی، درمان مناسبی برای پوست‌های خشک هستند. با وجود این توصیه می‌کنیم زیر کرم‌پودر همیشه از نرم‌کننده یا مرطوب‌کننده استفاده کنید.

خمیری
این نوع کرم‌پودرها هم پوشانندگی ضعیفی دارند و چندکاره محسوب می‌شوند. در عین رنگی‌بودن و پوشاندن نسبی لک‌های صورت، مرطوب‌کننده هستند و حاوی ضد‌آفتاب و ترکیب‌های آنتی‌اکسیدان و ضد‌چروک‌اند. این نوع کرم‌پودر بهترین نوع برای استفاده روزانه است.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید