با این راه‌حل‌ها هزینه‌های خورد و خوراکتان را کم کنید

شنبه, دى 25, 1395 - 23:50 توسط تحریریه بادبادک

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید مایحتاج خانه رفته باشید و موقع پرداخت دیده باشید که به اندازه کافی موجودی ندارید.

گذشته از آن‌که مجبورید مقداری از وسایلی که خریده‌اید را پس بفرستید، احساس شرمندگی ناشی از بی‌مبالاتی هم سراغتان می‌آید. 

در این‌جا بادبادک به شما راه‌حل‌هایی برای کم کردن هزینه‌های خورد و خوراک پیشنهاد می‌کند. امتحان کنید و ببینید که در پایان ماه چقدر در هزینه‌های خانه صرفه‌جویی کرده‌اید.

اول از همه این‌که موقع خرید لیست خرید آماده کنید. همین‌جوری از خانه بیرون نزنید و بین راه هوس خرید به سرتان بزند. برای خرید خانه لازم است که از پیش برنامه ریزی کنید. لوازم ضروری را روی کاغذی بنویسید و اگر از قبل فاکتور خریدی دارید تا آن‌جا که می‌توانید هزینه خریدتان را برآورد کنید. 

مراکز خرید پر هستند از اجناس رنگارنگ و هوس برانگیز. اما لازم نیست که شما همه آن‌ها را بخرید پس حواستان باشد هر خرید اضافه‌ای خرج روی دستتان می‌گذارد.

به اندازه نیازتان خرید کنید. 
خریدن چند کیلو میوه که نهایتا در یخچال خراب می‌شود و مجبورید که آن‌ها رادور بریزید جز از بین بردن پول شما کار دیگری نمی‌کند. پس حواستان به مقدار خریدتان باشد. 

غذاهای نیمه آماده را فراموش کنید.
پزشکان هم می‌گویند که غذاهای نیمه آماده سالم نیستند و برای شما و فرزندانتان مضر هستند. باور کنید درست کردن کتلت‌ و یا فیله مرغ سوخاری در خانه نه تنها که زمان زیادی از شما نمی‌گیرد بل‌که سالم‌تر و هیجان انگیز‌تر هم هست. 
ناگت‌های مرغ و ماهی آماده، کباب‌های یخ‌زده داخل یخچال‌ها به اندازه آن‌چه که خودتان درست می‌کنید خوشمزه که نیستند هیچ، پول را از جیب شما توی ماهیتابه‌های پر از روغن سرازیر می‌کنند.

خریدتان را به جای ماه به ماه به صورت هفتگی انجام دهید.
با این کار هم شما هر هفته مواد غذایی تازه‌تری خواهید داشت و هم این‌که مدام برای خریدن مواد اولیه سر از بقالی‌ها و سوپرمارکت‌ها در نمی‌آورید. 

از فروشگاه‌های بزرگ خرید کنید.
خرید از فروشگاه‌های بزرگ تقریبا همیشه به صرفه‌تر است.این فروشگاه‌ها قیمت‌های مناسب‌تری دارند علاوه بر این‌که شما هر زمانی که به آن‌ها سر بزنید تعدادی از کالاها تخفیف خورده‌اند و شما می‌توانید با قیمت مناسب‌تری خرید خود را انجام دهید.

وقتی گرسنه هستید خرید نکنید.
یکی از بدترین زمان‌ها برای خرید کردن همان موقعی است که شما از گرسنگی حال خودتان را نمی‌فهمید. در این حال شما هر ماده خوراکی را که می‌بینید چشمتان برق می‌زند و می‌خواهید که آن را توی سبد خریدتان بگذاریدو قبل از خرید یک رسیدگی به معده خودتان بکنید.

بقیه پولتان را از فروشنده‌ها بگیرید.
وقتی فروشندهای بقیه پولتان را داد حتما آن را بگیرید حتی اگر مقدارش کم باشد. شاید با این پول بتوانید بخشی از هزینه پارکینگ خروجی را بدهید!
تحقیقات نشان می‌دهد که فقط ۲۱ درصد آدم‌ها بقیه پولشان را از فروشنده‌ها پس می‌گیرند.

بعد از خرید با به فاکتور خریدتان نگاهی بیاندازید. کالاهایی که خریده‌اید را با قیمت‌هایشان بررسی کنید و ببینید که کدام را واقعا لازم داشته‌اید و کدام را همین‌جوری خریده‌اید. قیمت کالاهای ضروری را در دفترچه‌ای یادداشت کنید تا برای خرید بعدی بتوانید هزینه خریدتان را محاسبه کنید.

و در پایان:
فکر نکنید اگر شما برای خرید کردن محاسبه کنید، خسیس هستید و یا این‌که دیگران درباره شما چه فکر می‌کنند؟ به این فکر کنید که اگر با حساب و کتاب خرید کنید در پایان هر ماه و هر سال از همین محاسبه‌ها پس‌اندازی هرچند کوچک خواهید داشت که با ولخرجی فقط پولتان را به جیب دیگران ریخته‌اید.

شاد زندگی کنید اما حواستان به پولتان هم باشد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید