راهنمای شما برای تشخیص و درمان عفونت ادراری

شنبه, دى 11, 1395 - 22:20 توسط تحریریه بادبادک

اگر شما یک زن هستید، شانس ابتلای شما به عفونت ادراری بسیار زیاد است. بسیاری از متخصصان شانس ابتلای شما به این عفونت در طول زندگی را ۱ نفر از هر ۲ نفر می‌دانند.

پس شما هرلحظه ممکن است به عفونت مجاری ادراری مبتلا شوید.

بسیاری از زنان در طول زندگی‌شان بارها و بارها به این بیماری دچار می‌شوند ، در این مقاله ما به شما علائم بروز این بیماری و راه‌های درمان و پشگیری آن را می‌گوییم.

چه چیزی باعث عفونت ادراری در زنان می‌شود

یکی از دلایل اصلی این‌که گفته می‌شود که بعد از استفاده از توالت حتما خودتان را تمیز کنید پیشگیری از ایجاد عفونت در مجاری ادراری است. مجرای انتقال ادرار از مایع را از مثانه به خارج منتقل می‌کند در کنار مقعد قرار گرفته است. باکتری‌های روده بزرگ مثل باکتری E.coli در موقعیت بسیار مناسبی برای خروج از روده بزرگ و انتقال به مثانه قرار گرفته‌اند و اگر این عفونت درمان نشود به کبد سرایت کرده و بیماری‌های کبدی را منجر می‌شود.

نشانه‌های بیماری عفونت ادراری:

احساس سوزش در هنگام تخلیه ادرار

احساس تکرر ادرار حتی در صورت خالی بودن مثانه 

درد و فشار درپشت و زیر و شکم 

احساس لرزش  خستگی در بدن

تب و لرز

ادرار خونی، تیره و یا بوی بد ادرار در هنگام خروج

 

اگر به ابتلا به این بیماری مشکوک هستید به دکتر مراجعه کنید، پزشک به شما تست ادرار می‌دهد که این آزمایش حضور باکتری در ادرار نشان می‌دهد.

درمان پزشکی برای این بیماری خوردن آنتی‌بیوتیک‌های تجویزی به طور کامل است. اما اگر می‌خواهید در خانه بیماری‌تان را به صورت خانگی و طب سنتی درمان کنید به شما استفاده از آب میوه کرن بری و عصاره اورتیکا را پیشنهاد می‌دهیم.

محلول خوراکی اورتیکا، از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که مهم‌ترین عامل عفونت‌های ادراری است را کاهش داده و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. آنزیم‌های موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

 ‍شما می‌توانید از این عصاره ۲ بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید و تا زمان درمان بیماری مصرف آن را ادامه داده و جهت پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می‌توانید این عصاره را چندبار در هفته مصرف کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید