نکاتی که برای زیبا ماندن در سن ۴۰ سالگی باید رعایت کنید

چهارشنبه, آذر 24, 1395 - 11:17 توسط تحریریه بادبادک

اگر تازه به ۴۰ سالگی رسیدید و ظهور چین و چروک‌ها را در صورتتان احساس کرده‌اید، باید تغییری در لوازم آرایشی که استفاده می‌کنید هم بدهید.

وقتی که شما به این سن می‌رسید بعضی از محصولات مراقبت از پوستی را که پیش از این شاید استفاده می‌کردید حالا حتما باید در دستور کار قرار دهید. این محصولات شامل ژل‌های شستشوی پوست بدون صابون، سرم‌های پوستی حاوی ویتامین ث و مرطوب‌کننده‌ کننده‌های روز و شب هستند. 

اما برای آرایش کردن کردن در مرحله اول لازم است بدانید که چه کرم‌پودری را باید استفاده کنید.

کرم‌پودری که شما برای پوشاندن چین و چروک‌ها و لکه‌های پوست استفاده می‌کنید لازم است که سبک و دارای پوشانندگی کامل و خوبی باشد تا بتواند سطح پوست را به خوبی بپوشاند.

حواستان باشد کرم‌پودری که استفاده می‌کنید آبرسان باشد و پوست شما را از خشکی نجات دهد.

انتخاب رنگ‌های گرم برای کرم‌پودر چهره شما را جوان‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. 

در سنین بالاتر موهای ابرو کم می‌شوند و ابروهای شما کم‌پشت می‌شوند. استفاده از محصولات تقویت ابرو و مژه بهترین کمک به پرپشت شدن و زیبا ماندن ابروها و مژه‌ها است.

نوشیدن آب و مرطوب نگه داشتن پوستتان را فراموش نکنید. روزتان را با آب آغاز کنید و با آب به پایان برسانید.

حواستان باشد که پوست شما بعد از ۴۰ سالگی نازک‌تر می‌شود و نیاز به مراقبت بیشتری در برابر اشعه‌های مضر آفتاب دارد، پس هیچ وقت بدون ضد آفتاب از خانه بیرون نروید.

متخصصین پوست توصیه می‌کنند که استفاده از کرم دور چشم را از ۳۰ سالگی آغاز کنید، اما زمانی که به ۴۰ سالگی می‌رسید شما باید هر شب از کرم دور چشم استفاده کنید.

در پایان آن‌چه که مهم است تغذیه درست و مناسب است. مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و کلاژن بایستی در رژیم غذایی روزانه شما قرار گیرد، نوشیدن آب را فراموش نکنید. ورزش کردن یکی از کارهایی است که با بالا رفتن سن باید در برنامه روزانه زندگی قرار گیرد. 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید