چطور خر و پف را در خانه و بدون نیاز به پزشک درمان کنید؟

دوشنبه, آذر 15, 1395 - 06:46 توسط تحریریه بادبادک

از ورزش کردن تا کم کردن وزنتان از هزاران نصیحتی است که دوستان و آشنایان به شما می کنند تا از خر و پف کردنتان تمام شود. اما حالا ما به شما چند روش خانگی را می گوییم تا به وسیله آن و به راحتی از شر خر و پف کردن خلاص شوید.

 

۱- در فضای خوابتان از دستگاه بخور استفاده کنید. اگر هوای خانه شما خشک باشد باعث خشکی مجاری تنفسی شما شده و در نهایت در هنگام خواب شما خر و پف می‌کنید.

هم‌چنین استفاده از دستگاه مرطوب‌کننده درفضای اتاق ممکن است از واکنش‌های آلرژیک هم پیشگیری کند.

 

۲- وضعیت خوابیدنتان را عوض کنید

باور کنید یا نه عوض کردن حالت و محل خوابیدنتان به شما کمک می‌کند که از خر و پف خلاص شوید. امتحان کنید که در چه حالتی راحت‌تر می‌خوابید؟ پهلوی راست؟ پهلوی چپ؟ معمولا خوابیدن به پهلو باعث می‌شود تا زبان به سمت عقب نرفته و راه نفس کشیدن را مسدود نکند. این کار ساده‌ترین حالت برای پیشگیری از خر و پف است.

 

۳- اگر آلرژی دارید درمانش کنید

در بسیاری از موارد آلرژی و حساسیت‌های محیطی باعث خشک شدن راه‌های تنفسی شده و در هنگام خواب منجر به خر و پف می‌شود.

آلرژی‌ را درمان کنید.

 

۴-  از نایت گارد استفاده کنید

استفاده از نایت گارد( محافظ فک ) در هنگام خواب، مانع از مسدود شدن راه‌ تنفسی توسط زبان می‌شود. اگر فکر می‌کنید هیچ‌کدام از راه‌های بالا پاسخ‌گو نیست محافظ فک را فراموش نکنید.

 

۵-  از بالش‌های طبی استفاده کنید

استفاده از بالش‌های طبی باعث می‌شود تا گردن شما در هنگام خواب در حالتی بالا‌تر و یا پایین‌تر از حد مناسب قرار نگیرد و زمانی که گردن در راستای ستون مهره‌ها باشد زبان هم در داخل دهان به اطراف منحرف نشده و راه‌های تنفسی را مسدود نمی‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید