ترفندهای خانه‌داری که شما را متعجب خواهد کرد

شنبه, آذر 13, 1395 - 01:29 توسط تحریریه بادبادک

این ترفندهای تمیز کردن خانه به شما کمک می‌کنند تا از پس تمیز کردن قست‌هایی از خانه که همیشه درگیرشان هستید بربیایید.این حقه‌ها سریع و آسان هستند. با یادگیری آن‌ها کارهای خانه را بر خود آسان کنید.

۱- برای تمیز کردن میکروفر یک عدد اسفنج تمیز را به مقداری مایع ظرفشویی آغشته کنید و آب بزنید تا کف کند، این اسفنج را برای مدت حداقل ۳۰ ثانیه در مایکروفر روشن قرار دهید. در مایکروفر را باز کنید و با همان اسفنج دیواره‌های مایکرو را تمیز کنید. با این شیوه هم چربی و هم باکتری‌ها و قارچ‌های رشد کرده داخل مایکروفر به خوبی تمیز می‌شوند.

۲- با گذشت زمان تشکی که روی آن می‌خوابید به آن اندازه کثیف می‌شود که نیاز به تمیز کردن داشته باشد. برای این‌که تشک را مثل روز اولش تمیز کنید، مقداری جوش شیرین را روی تشک بپاشید و بگذارید چند ساعتی بماندو سپس با جاروی برقی روی تشک را تمیز کنید. تمامی آلودگی‌ها و بوهای نامطبوع ناپدید خواهند شد.

برای تمیز کردن کاناپه‌های قدیمی‌ هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

 

 

۳- برای تمیز کردن تخته‌های چوبی آشپزخانه که اگر به خوبی تمیز نشوند منبع بزرگی از آلودگی‌ها خواهند بود کافی است روی تخته را با نمک بپوشانیدو بعد از ساعتی با یک عدد لیمو ترش از وسط نصف شده نمک را از روی تخته جمع کنید و سپس با آب گرم بشویید.

 

 

 

۴- برای تمیز کردن لکه‌های سوخته روی کف اتو، روی یک کاغذ مقداری نمک بپاشید. مطمئن باشید که داخل اتو هیچ آبی نباشد، سپس اتو را روی درجه حداکثرش روشن کنید و آن را روی نمک‌ها بگذارید و چند دقیقه بگذارید بماند. این کار برای تمیز کردن اتوی شما بی رقیب است.

 

 

 

۵- برای از بین بردن لکه‌های چربی روی لباس از گچ استفاده کنید. بله گچ! روی لکه‌های چربی به جا مانده روی لباس یک خط گچی بکشید و در بگذارید چند ساعت بماند، در این مدت گچ تمامی روغن را به خودش جذب خواهد کرد.

 

 

 

۶- برای از بین بردن لکه‌های فرش، کافی است دو قسمت آب و یک قسمت سرکه را با هم ترکیب کنید و روی لکه مورد نظر اسپری کنید. و سپس روی لکه را با یک پارچه مرطوب بپوشانید و سپس اتوی داغ را که در حالت بخار قرار دارد روی پارچه قرار دهیدو ۳۰ ثانیه نگه دارید. دیگر هیچ اثری از لکه نخواهد بود.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید