به جای این دلقک بازی ها مشخص می کردید چه کسانی باعث مرگ دلخراش کیارستمی عزیز ما شدند

يكشنبه, تير 27, 1395 - 03:01 توسط تحریریه بادبادک

پس از درگذشت عباس کیارستمی حرف‌هایی بر سر زبان‌ها آمد که حکایت از اشتباه پزشکی دخیل در مرگ این کارگردان مشهور داشت. در مراسم ترحیم عباس کیارستمی که در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان انجام شد داریوش مهرجویی با لحنی بسیار تند گفت:
حادثه‌ای که حاصل سهل‌انگاری و ندانم‌کاری و بی‌مسئولیتِ جراحانی است که این عباس کیارستمی را کشتند. قاتلین میان ما هستند. ما باید از این فرصت استفاده کنیم و این پزشکان بی‌عرضه احمق که یک همچین گوهر گرامی را نابود کردند کشتند اینها را باید به محاکمه بکشیم. وظیفه ماست وظیفه کانون سینماگران است، وظیفه وزارت ارشاد است. وظیفه قوه قضاییه است. او یک بی‌گناه بود. دو هفته پیش صحیح و سالم سر و مر گنده بود به خاطر یک غفلت، ندانم‌کاری، بی‌عرضگی، دکترِ جراحی که سوگند یاد کرده جان آدم‌ها را نجات بدهد برعکس جان آدم‌ها را بگیرد.

پس از سخنان داریوش مهرجویی یکی از پزشکان بیمارستان جم با در دست گرفتن نوشته‌ای با الفاظ نامناسب داریوش مهرجویی را مورد خطاب قرار داد:
 

 

در پى این برخورد تند و اهانت‌آمیز این کارگردان یادداشتی را منتشر کرد.
«در پاسخ به رفتار فرد پلاکارد به دست مقابل بیمارستان جم؛
آقای دکتر، سعى نکنید بی‌لیاقتی، بی‌کفایتى و بی‌مسئولیتی خود و برخی همکارانتان را زیر نقاب الفاظی نظیر صنعتی سنتی که فقط خودتان معنای آن را می‌دانید و احتمالا سخت گرفتارش هستید پنهان نمایید.
حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست.
بهتر بود به‌جای این دلقک‌بازی‌ها خود شما به عنوان یک پزشک هرچه زود‌تر آشکار می‌کردید که چه کسی و چه کسانی باعث مرگ دلخراش کیارستمی عزیز ما شدند.
انگار باید براى شما بازهم تاکید کنم که خطاب من به کل جامعه پزشکى نبوده و نیست، فقط خطاب به پزشکانى است که در طول درمان کیارستمى سهل‌انگارى کردند و تمام شواهد و مدارک آن نزد خانواده کیارستمى موجود است.
بد نیست فیلم آسمان محبوب من را ببیند که چگونه از یک پزشک متعهد و با وجدان که جان خود را فداى بیمارانش مى‌کند، تقدیر کرده‌ام.»

دیدگاه‌ها

اسم این طنز را با اجازه دوستان می گذاریم: "بردگان به جان هم می افتند". آفتی بزرگ که در جامعه ما ایجاد شده و زنگ خطری برای آینده مملکت.
سناریوی این طنز بدین گونه هست:
1. یک شخصیت معروف بنا به دلایلی می میرد.
2. دوستان مرحوم که به نظر اهل فرهنگ و هنر هستند خودشان علت مرگ را تشخیص و مقصران را معرفی می کنند.
3. سپس همان دوستان در زمان خاکسپاری، به شکلی دور از فرهنگ و شخصیت دادگاهی تشکیل داده و حکم صادر می کنند.
4. در ادامه کسانی که مورد اتهام قرار می گیرند با همان ژست دور از فرهنگ و شخصیت عکس العمل نشان داده و پاسخ می دهند.
5. سیستم قضایی مملکت هم که از اول به حساب نیامده و خودش هم تمایلی به اصلاح این وضع ندارد سکوت کرده.
6. اینجانب نیز به شیوه دیگران در حالت بی فرهنگی و بی شخصیتی سناریو را تعریف می کنم.
7. با رسم شکل، پیدا کنید قانون مداری و پرتغال فروش را.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید