قیمت ماشین کم نمی‌شودمنتظر نباشید!

شنبه, تير 26, 1395 - 06:18 توسط تحریریه بادبادک

ساسان قربانی دبیر کل انجمن قطعه سازان ایران از تعیین قیمت خودروها توسط شورای رقابت انتقاد کرده و گفته است:
در همه جای دنیا این تولید کننده است که قیمت را تعین می‌کند.
او گفته است که هزینه بالای تولید و رکود حاکم بر بازار فروش خودرو، تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است و خودرو سازان و قطعه سازان فقط خواهان این هستند که قیمت‌ها واقعی باشند.
قربانی گفته است: 
خودرو در سالهای اخیر گران نشده و تنها تغییر ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی موجب تفاوت قیمت نسبت به سنوات گذشته شده به عنوان مثال قیمت پراید در ۴ سال گذشته با دلار ۱هزار و ۲۶۰ تومان حدود۸ میلیون تومان بود، این درحالیست که با دلار ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی قیمت واقعی این خودرو به ۲۳ میلیون تومان رسیده است.
قربانی هم‌چنین به این موضوع اشاره کرده که سطح کیفیت خودروهای داخلی نسبت به نمونه خارجی آن‌ها پایین‌تر است و برای حل این مشکل بایستی شرایط سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی را فراهم کنیم.

در خصوص کاهش قیمت خوردرو نیز نعمت بخش، رئیس انجمن خودروسازان کشور گفته است که قیمت خودروهای داخلی با کیفیت آن‌ها متناسب است چرا کع اگر این‌گونه نبود کشورهای دیگر ماسین‌های داخلی ما را نمی‌خریدند.
نعمت‌بخش در ادامه توضیح داده که منطقی شدن قیمت خودروهای داخلی تا زمان به بازار آمدن خودروهای جدید حدود ۲سال به طول می‌انجامد.
او در خصوص کاهش قیمت خودرو نیز گفت:با صراحت اعلام میکنم که قیمت خودرو کاهش نمی یابد .
وی با اشاره به اینکه برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باید نسل محصولات در حال تولید عوض شود ، ادامه داد : وقتی شاخص قیمت ها ۴۰ درصد و تورم ۱۵ درصد رشد داشته نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشت.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید