امواج WiFi و احتمال سرطان

جمعه, تير 11, 1395 - 00:17 توسط تحریریه بادبادک

زمانی که تکنولوژی وای فای اولین باربه دنیای اینترنت وارد شد، از همان زمان محققان هم دست به کار شدند و شروع به تحقیق بر روی آثار منفی آن بر زندگی انسان کردند.
بر طبق آخرین تحقیقات، سردرد، خستگی، اختلالات خواب، مشکلات گوارشی، اختلال د رعملکرد مغز و استرس می‌توانند تحت تاثیر امواج وای فای به وجود بیایند. 
بیشترین تاثیر این اشعه‌ها بر کودکان است چرا که این امواج سنتز پروتئین‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در فرآیند رشد اختلال به وجود می‌آورند.
همچنین کودکانی که در معرض این اشعه‌ها قرار می‌گیرندنسبت به سایرین تمرکز کمتری دارند و عملکرد مغزشان کاهش می‌یابد.
متخصصین می‌گویند:
در استفاده از تلفن همراه از هندزفری استفاده کنید تا امواج تولید شده از مغز شما دورتر باشند، چرا که هرچه قدر منبع تولید امواج به مغز شما نزدیک‌تر باشند سردرد، سرگیجه و منگی ناشی از این امواج بیشتر خواهد بود.
بهترین کار این است که لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراهتان را پس از استفاده از خودتان دور نگه دارید و همیشه در نزدیک آن‌ها نباشید. مودم خانه را زمانی که کارتان با اینترنت تمام می‌شود خاموش کنید تا امواج وای فای را در اطرافتان کاهش دهید. البته این نکته هم قابل توجه است که شما هیچ‌وقت از نفوذ امواج وای فای در امان نیستید، چرا که درست زمانی که شما مودم را خاموش می‌کنید هنوز در خانه‌های اطرافتان مودم‌ها و لپ‌تاپ‌هایی روشن و مشغول کار هستند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید