به خوردن این خوراکی‌ها معتاد می‌شوید!

چهارشنبه, خرداد 5, 1395 - 04:37 توسط تحریریه بادبادک

لذتی خوردن خوراکی‌های مختلف یکی از اولین و بهترین لذت‌های نسل بشر است. یافتن طعم‌های جدید و ترکیب کردن مزه‌های مختلف از علاقه‌مندی‌های همیشه انسان بوده است.
این روزها اعتیاد به برخی از خوراکی‌های نه چندان سودمند، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که افراد می‌توانند به آن دچار شوند. برای آنکه از اعتیاد غذایی به دور باشیم، باید مهم‌ترین خوراکی‌های اعتیادآور را شناخته و از زیاده‌روی در مصرف آنها اجتناب نماییم.

یکی از مهم‌ترین عناصر در میان مواد غذایی نان است، ولی دقت داشته باشید که نان‌های سفید مانند انواع نان‌های باگت یا لواش از ارزش غذایی کمتری نسبت به نان‌های سبوس‌دار مانند نان سنگک برخوردار هستند. همچنین به گفته‌ی کارشناسان این نوع نان‌ها اعتیادآور بوده و مصرف بیش از حد آنها موجب مشکلات گوارشی و چاقی می‌گردد.

یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های دنیا ماکارونی یا همان پاستاست. ماکارونی یکی از اعتیادآورترین خوراکی‌هایی ست که در سبد غذایی افراد در قرن حاضر یافت می‌شود و با وجود تمام خواص و فوایدی که می‌توان برای آن نام برد، زیاده‌روی در خوردن آن موجب چاقی، بالارفتن چربی‌های بد خون و افزایش وزن شده و به شدت اعتیادآور است.

بستنی بدن را خنک می‌کند و بسیار خوشمزه است، ولی از طرف دیگر قند خون را بالا برده و موجب تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شود که از بین بردن آن کار بسیار مشکلی ست، بنابراین اعتیاد به بستنی از مواردی ست که باید به آن توجه ویژه داشت.

یکی از خوشمزه‌ترین تنقلات دنیا که به طور اعجاب‌آوری سرشار از چربی‌های بد و نمک است، چیپس سیب‌زمینی ست. با این وجود، همواره چیپس طرفداران بسیاری دارد و البته سالانه افراد زیادی را معتاد خود می‌کند. امروزه این خوراکی خوشمزه طرفداران زیادی میان کودکان دارد و بسیاری از پزشکان بارها در این باره هشدار داده اند. کارشناسان معتقدند اعتیاد به چیپس از اعتیاد به سیگار برای بدن مضرتر است!

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید