با غذاهایتان ستاره اینستاگرام شوید

پنجشنبه, ارديبهشت 23, 1395 - 01:49 توسط تحریریه بادبادک

هشتگ غذا #Food در اینستاگرام بیش از ۱۷۸ میلیون تصویر دارد، تقریبا هر کسی که در اینستاگرام صاحب اکانت باشد هر زمان که سفره خوش آب و رنگی ببیند بلافاصله عکسی از آن را روی اینستاگرام منتشر می‌کند.
حالا یک عکاس حرفه‌ای به نام‌« هیو جانسون» لیستی از نکات مهم تاثیر گذار بر عکاسی از غذا تهیه کرده است که به شما کمک می‌کند تا با گرفتن عکس‌های وسوسه انگیز الوئرهایتان را با سرعتی فوق العاده افزایش دهید.

۱.زیاد شلوغش نکنید. بزرگترین اشتباهی که هم حرفه ای ها و هم آماتورها مرتکب می شوند این است که عکس هایشان را با وسایل آشپزی و ظرف و ظروف ها و دکوراسیون اطراف عکس خیلی شلوغ و پیچیده می کنند. تمرکزتان باید روی بشقاب غذایتان باشد. رنگ و بافت غذا باید جلب توجه کند، نه زمینه آن.
۲.دریچه دیافراگم را در بازترین حالت ممکن قرار دهید. این کار باعث می شود لنز در بازترین حالت قرار گرفته و نور بیشتری را عبور دهد. با انجام این کار خود غذا وضوح بیشتری پیدا می کند و از اولویت پس زمینه عکس کاسته می شود. 


۳.سرعت را دست کم نگیرید. شما باید عکس غذایتان را با سریعترین حالت بگیرید تا تازگی و درخشش هایلایت های طبیعی آن در عکس نمایان شوند.
 ۴.آرنج هایتان را به بدنتان بچسبانید. اگر از پایه های دوربین عکاسی استفاده نمی کنید برای این که دوربین را ثابت نگه داشته و تکان ها و انحرافات را به حداقل میزان ممکن برسانید آرنج هایتان را به بدنتان بچسبانید.
۵.از ایجاد تغییر در ظاهر و ترکیب غذا نترسید. اگر می خواهید عکس هایتان مورد استقبال قرار بگیرند رعایت این اصل این یکی از مهمترین نکات است. همچنین اضافه کردن کمی آب یا روغن به بعضی قسمت های غذایتان به داشتن نمایی بهتر در عکس کمک خواهد کرد.


۶.اگر عکستان بی نقص نیست ناراحت نباشید. گاهی همین نقص ها می توانند عکس هایتان را جذاب تر کنند.
۷.از فیلتر مناسب استفاده کنید. اگر می خواهید از یک فیلتر در اینستاگرام استفاده کنید، فیلتر هادسون (Hudson) برای این کار بسیار مناسب است، زیرا گرمای بیشتری به عکس می بخشد، از فیلترهایی که رنگ ها را محو می کنند استفاده نکنید، این کار ظاهر غذایتان را خراب می کند.
۸.حواستان به میزان نور باشد. اگر مجبور هستید در اتاقی تاریک یا رستورانی با فضای رمانتیک عکستان را بگیرید، بشقابتان را به پنجره یا نور شمع نزدیک کنید. اگر نتوانستید هم اشکالی ندارد، اتاق های کم نور می توانند فضای مناسبی برای گرفتن عکس های رمانتیک باشند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید