10 کار حیرت انگیز که میتوانید با لاک ناخن انجام دهید

دوشنبه, آذر 3, 1393 - 23:36 توسط سمیه روح‌الامینی

اگر شما بر این باورید که لاک ناخن تنها میتواند برای رنگ کردن ناخنهای شما  استفاده شود، سخت در اشتباهید. کارهای زیاد دیگری وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از لاک ناخنتان انجام دهید. در بحث امروز من 10 روش زیرکانه برای چگونگی استفاده از لاک ناخن را به شما نشان خواهم داد.

1.    از تیره شدن جواهرات معمولی با استفاده از لاک ناخن بیرنگ جلوگیری کنید. هنگامی که هوا با فلز برخورد میکند، فلز اکسید میشود و رنگ آن عوض میشود. یک جلاء شفاف مانع رسیدن هوا میشود، و به شما کمک میکند تا جواهراتتان همچنان نو نگه دارید. از یک لاک ناخن شفاف که سریع خشک میشود، استفاده کنید. (این روش بر روی جواهراتی که از قبل تیره شدهاند اثر ندارد.)

2.    از بدتر شدن در رفتگی جورابتان با استفاده از لاک ناخن جلوگیری کنید. حتما برای شما پیش آمده: در محل کار یا یک مراسم، متوجه یک در رفتگی در جوراب شلواریتان شوید. برای جلوگیری از بدتر شدن آن، یک بطری کوچک لاک ناخن بیرنگ همراه خود داشته باشید و اطراف در رفتگی را با لاک بیرنگ بپوشانید. در حین خشک و سفت شدن از پیشروی بیشتر دررفتگی جلوگیری میکند.

3.    فوری رنگ جواهرات معمولی را با لاک ناخن تغییر دهید. اگر از حالت قدیمی گردنبند، گوشوارههای آویز، یا انگشترتان  خسته شدهاید، با رنگ کردن جواهرات بدلی ظاهر آنها را به سبکی مدرن تغییر دهید، مانند سبز فسفری، نارنجی، صورتی و یا حتی سایهای شیک به رنگ سفید برای درست کردن سبک خودتان. به سادگی جواهرات را روی دستمال توالت پهن کنید، یا گوشوارهها را از پشت در دست بگیرید، و رنگآمیز را شروع کنید.

4.    سنجاق سرتان را با رنگ های درخشان و یا با یک لاک براق رنگ کنید تا به موهایتان مقداری رنگ اضافه کنید. اگر میخواهید سنجاق سر معمولی قدیمیتان را رنگ کنید، قسمت پایین آن را جدا از بالای آن نگه دارید و فقط قسمت بالا را رنگآمیزی کنید. سپس، آن را با یک پاکت بپوشانید یا با یک کارت بپیچید تا خشک شود.

5.    سوزن را با آغشته کردن نخ به لاک سریع تر نخ کنید. اگر شما سعی دارید دکمهای را بدوزید و نخ اذیتتان میکند، تلاش برای گذراندن نخ از سوراخ کوچک سوزن کار بسیار خسته کنندهای است. اما اگر شما سر قیچی شدة نخ را چند بار بر روی برس لاک ناخن بکشید، نخ را سفت میکند و به شما کمک میکند که به راحتی سوزن را نخ کنید.

6.    کلیدهایتان را رنگ کنید در نتیجه به راحتی میتوانید بگویید هر کلید متعلق به کدام قفل است. اگر شما به تازگی به محل جدیدی نقل مکان کردهاید، یک راه ساده برای اینکه به یاد داشته باشید هر کلید متعلق به کدام قفل است، رنگ کردن کلیدها است. بهعلاوه، این کار باعث میشود که جاکلیدی شما زیباتر به نظر آید. نگران نباشید، یک یا دو جلا (لاک) مشکلی برای رفتن کلیدها در سوراخ قفل ایجاد نمیکند.

7.    پاکت نامه را با یک لاک بیرنگ یا پوشاننده مهر و موم کنید. اگر از لیسیدن در پاکت نامه متنفرید،  به راحتی با استفاده از یک لاک بیرنگ قسمت داخلی در پاکت (جایی راکه معمولا با آب دهان خیس میکنید) را بپوشانید و پاکت را ببندید.

8.    لاکهای ناخن را ایستاده در یک جعبه به شکلی که رنگ هرکدام را با یک برچسپ رنگی مشخص کردهاید، نگه دارید. برای مرتب کردن لاکهای ناخن، با هر لاک یک نوار چسبنده را رنگ کنید، روی هر نوار سوراخی ایجاد کنید، و نوار نمونة هر رنگ لاک را روی درب بطری لاک بچسبانید. این کار را برای همة بطریهای لاک تکرار کنید، آنها را در یک جعبه بچینید، و در جای خشک و خنک نگه دارید.

9.    از لاک ناخن برای اضافه کردن رنگ به کف/زیرة کفشتان استفاده کنید. از لاک  برای رنگآمیزی زیرة کفشهای پاشنه بلند به عنوان یک روش ساده (و البته ارزان !) برای بروز کردن آنها استفاده کنید. رنگهای کدر  از آنجاییکه که رنگ واقعی کف پای شما را نشان نمیدهند کاربرد بهتری دارند، اما اگر دوست دارید میتوانید از رنگهای براق هم استفاده کنید. برای جلوگیری از رنگ شدن قسمتهای دیگر کفش، لبههای اطراف زیرة آن را با نوارهای چسبنده بپوشانید، مانند کاری که در زمان رنگ کردن اتاق انجام میدهید. یکبار کف را با برس پرزدار یا برس چرمی قدیمی رنگ میزنید، قبل از زدن دست دوم رنگ اجازه دهید رنگ زیر خشک شود. اگر نیازی به  یک لایه دیگر نیست، برای تمییز نشان دادن کار با لاک نوار را بردارید. 

10.    خراش کفش زخمی یا چکمهتان را بپوشانید. پیدا کردن واکس برای کفشهای رنگی کار دشواری است، به همین دلیل در عوض،  لاک ناخنی که همرنگ کفشتان باشد پیدا کنید. اما هنگام مقایسه با رنگ کفش به رنگ لاک داخل بطری اطمینان نکنید، زیرا رنگ زمانیکه بر روی چیزی کشیده شود متفاوت به نظر میآید. اول لاک را روی ناخنتان بزنید و چند دقیقه اجازه دهید خشک شود، تا مطمئن شوید نزدیکترین رنگ به رنگ کفشتان را انتخاب کردهاید.  

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید