کدام هنرپیشه‌های سینمای ایران بیش‌ترین پول را درآوردند؟

جمعه, اسفند 28, 1394 - 12:08 توسط تحریریه بادبادک

سینمای ایران در سال ۹۴ با اکران خاص فیلم «محمد رسول الله»»با زمان اکران طولانی‌تر و قیمت بلیت گران‌تر با موردی بسیار خاص  مواجه شد.

با توجه به این‌که این فیلم به طور کلی بر مبنای بازی بازیگران نبوده فهرست پول‌ساز‌ترین بازیگران سال ۹۴ بدون در نظر گرفتن این فیلم تنظیم شده است.

 

رضا عطاران با ۱۵۳۷۰۰۰۰۰۰۰ ریال در این سال عنوان پول‌سازترین هنرپیشه سینمای ایران را از آن خود کرد. این رتبه از سال ۹۰ در اختیار اوست. فیلم «من سالوادور نیستم» با بازی رضا عطاران در بدترین زمان اکران و در کم‌تر از یک ماه‌ دو و نیم میلیارد فروش کرده است.

 

ویشکا آسایش با ۱۱۷۱۷۰۰۰۰۰۰ ریال مقام دوم را کسب کرده است. ویشکا آسایش امسال با «من دیگو مارادونا نیستم» به دنبال تجربه متفاوتی بود و با حضور در «نهنگ عنبر» و «در مدت معلوم» به عنوان نقش مکمل به پول سازترین بازیگر زن سال 94 سینمای ایران تبدیل شد. در «نهنگ عنبر» حضور او کنار رضا عطاران و مهنار افشار تاثیر زیادی در موقعیت فیلم داشت و بازی او در چند مقطع و با چند گریم این فیلم را به تجربه خاصی برای او تبدیل کرد. هرچند ویشکا آسایش در گفت و گویی از حذف بخش هایی از بازی اش در «نهنگ عنبر» گلایه کرده بود.

 

محسن تنابنده هم در سال نود وچهار ۸۹۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال درآند داشت و با این مقدار مقام سوم را در پول‌ساز‌ترین هنرپیشه سینما قرار گرفت.
تبدیل محسن تنابنده به یک بازیگر پول ساز در سینمای ایران با پخش سریال «پایتخت» آغاز شد. محبوبیت بالای محسن تنابنده با این سریال در بین مردم آغاز شد. این بازیگر امسال در کنار احمد مهرانفر در اکران نوروزی با «ایران برگر» حضور داشت فیلمی که 5 میلیارد تومان فروخت و بسیار بالاتر از پیش بینی ها مورد استقبال قرار گرفت. فیلم دیگر محسن تنابنده «گینس بود» که خود او کارگردانی کرده بود و پیش بینی می شد حضور او و رضا عطاران این فیلم را به پرفروش ترین فیلم سال تبدیل کند. اما با وجود افتتاحیه فوق العاده این فیلم، فروش «گینس» افت کرد و برخلاف تصورها در جمع پنج فیلم برتر سال قرار نگرفت.

 

فرهاد اصلانی با ۷۸۷۰۰۰۰۰۰۰ریال در مقام چهارم این لیست قرار دارد. فرهاد اصلانی امسال با چهار نقش متفاوت در سینماها حضور پیدا کرد. در «دوران عاشقی» نقش یک دلال را ایفا می کند نقشی که شبیهش را در کارنامه او ندیده بودیم و با استقبال مخاطبان این فیلم روبرو شد و دو میلیارد و ششصد میلیون تومان فروش داشت. «عصر یخبندان» تجربه مفتاوت دیگری برای او بود، این فیلم را به دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان فروش رساند.
«کوچه بی نام» اما یکی از پدیده های اکران امسال بود. فیلمی که بعد از جشنواره و در فصل مرده اکران به نمایش درآمد و قدم به قدم و با فروش بالایش به جمع پرفروش های امسال رسید. نقشی که این بار از طبقه متفاوتی بود باز هم تجربه ای متفاوت از فرهاد اصلانی در گیشه موفق بود. «قصه ها» رخشان بنی اعتماد با بازی اصلانی در نقش شوهر طوبی هم یک میلیارد تومان فروخت تا فرهاد صالانی سال 94 را با چهار فیلم میلیاردی به پایان برساند.

 

مهناز افشار در رتبه پنجم، مهناز افشار در سال نود و چهار تنها یک فیلم در سینماها داشت اما حضور موثرش در این فیلم باعث شد تا در جمع بازیگران پول‌ساز سال ۹۴ قرار بگیرد. مهناز افشار با ۷۵۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال در مقام پنجم قرار گرفته است. او با بازی در فیلم نهنگ عنبر موفق به کسب این رتبه شده است.

 

در مقام ششم اکبر عبدی با ۶۵۰۰۰۰۰۰۰۰ریال، در رتبه هفتم صابر ابر با ۶۴۲۷۰۰۰۰۰۰ ریال، رتبه هشتم متعلق است به نازنین بیاتی با ۵۴۷۵۰۰۰۰۰۰ ریال، باران کوثری با ۴۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال در مقام نهم و مهتاب کرامتی با ۴۴۲۸۰۰۰۰۰۰ ریال در مقام دهم این لیست قرار دارند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید