خمیر دندان قاتل جان ماهی‌ها

چهارشنبه, دى 9, 1394 - 22:43 توسط صوفیا عبداللهی

مدت‌هاست به خاطر طعم بدی که خمیر دندان بعد از مسواک زدن توی دهانم باقی می‌گذارد استفاده از آن را کنار گذاشته‌ام.
نمک به عنوان یک اسکرابر(ساینده) طبیعی بدون اینکه مزه‌ی دهان شما را عوض کند جایگزین بسیار مناسبی برای خمیردندان است.حتی تجربه شخصی من می‌گوید که بسیاری از زخم‌ها و عفونت‌های دهان هم با استفاده‌ی نمک بسیار زودتر از آن چه که باید خوب شده است.

حالا اگر دلتان می‌خواهد یک ترکیب طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها هم داشته باشید کمی پودر دارچین روی مسواک‌تان بزنید و روزی دوبار دندان‌هایتان را با آن بشویید معجزه‌ی دارچین را در کم‌تر از دوهفته احساس خواهید کرد. آب‌لیمو هم تاثیری مشابه دارچین دارد . با استفاده از این مواد طبیعی هم دهان و دندان‌های سالم ‌تری خواهید داشت و هم در حفظ سلامت محیط زیست کمک بزرگی کرده‌اید. امتحان کنید ضرر ندارد.

به گفته اکونومیست شرکت‌های و دولت‌ها شروع به منع استفاده از ساینده‌ها در خمیردندان‌ها کرده‌اند. ساینده‌های موجود در خمیر دندان‌ها و اسکراب‌های پوست، ماهی‌ها را می‌کشند.
کُره‌های اوگلستاد “Ugelstad spheres” که به نام دانشمند نروژی که در سال ۱۹۷۶ آن‌ها را اختراع کرد نام‌گذاری شده اند برای تحقیقات سرطان، درمان ایدز وتولید تلویزیون‌های صفحه تخت کاربرد دارند. تنها در چند دهه اخیر صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی متوجه شده است که این کره‌های میکروسکپی به درد ِ سابیدن دندان‌ها و اسکراب پوست هم می‌خورند.

و حالا نیویورکی‌ها سالانه ۱۹ تن از این ریز‌کُره‌ها را به فاضلاب‌ها می‌فرستند. این کُره‌ها بسیار ریز‌تر از آنند که توسط فیلترهای فاضلاب جذب شوند به همین دلیل به راحتی راهشان را به آب‌های آزاد و اقیانوس‌ها باز می‌کنند.در داخل آب این ذرات شکسته می‌شوند و توکسین(سم) آزاد می‌کنند و یا سایر مواد سمی مانند فیبرها را به خودشان جذب می‌کنند. دانشمندان بر این عقیده‌اند که این مواد در آب تمیز شناور هستند و از طریق آب رودخانه‌ها به دریا ریخته و جزئی از مواد غذایی ماهی‌ها و آبزیان می‌شوند که باعث گسترش بیماری در میان آن‌ها می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید