این ۳ نکته را تا قبل از ۴۰ سالگی تمام کنید

يكشنبه, آذر 22, 1394 - 03:45 توسط تحریریه بادبادک

اگر می‌خواهید زمانی‌که به سن ۴۰ سالگی می‌رسید هنوز هم جوان و شاداب باشید الان وقت آن است که دکمه ری‌استارت بدنتان را بزنید.زمانی‌که شما در دهه ۲۰ تا ۳۰ زندگی‌تان به سر می‌برید فکر می‌کنید که این دوران برای همیشه ادامه خواهد داشت. اما اشتباهات و خطاهای سلامتی و سبک زندگی شما در این دههها در میانه زندگی به شما آسیب‌هایی خواهد رساند.

اگر شما ۴۰ سالگی را به عنوان نقطه میانی زندگی و زمانی برای آغاز مراقبت‌ها به حساب نیاورید آن‌وقت در سال‌های بعد به مشکلاتی دچار خواهید شد.
این مشکلات می‌توانند از فشار خون و قند بالای خون شروع شوند و با بیماری‌ها و عوارض قلبی و دیابت ادامه پیدا کنند.

همین حالا کدام عادت‌ها را باید کنار بگذارید؟

- اعتیاد به تلفن همراهتان
آیا گجت‌ها و ابزارهای الکترونیکی ما را بیمار می‌کنند؟
در سال ۲۰۱۱ یک بررسی در دانشگاه هاروارد نشان داد که تماشای بیش از اندازه تلویزیون  احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را در آدم‌ها بالا می‌برد. هم‌چنین احتمال بروز بیماری‌های  قلبی و عروقی هم در شما بیشتر خواهد شد.
و حالا اخیرا محققان و پزشکان  دریافته‌اند که نور آبی پخش شده از صفحه موبایل‌ها و تبلت‌ها ریتم طبیعی بدن شما را برهم زده و مانع خواب راحت و مناسب می‌شود.
هر یک ساعت یک بار برای ۱۰ دقیقه چشمتان را از صفحه کامپیوتر، موبایل و تبلت  بردارید و استراحت کنید.
درست مثل موبایل‌ها مغز شما هم نیاز به استراحت و شارژ شدن دوباره دارد. در سنین میان ۱۸ تا ۶۴ سال بدن شما بین ۷ تا ۹ ساعت خواب شب نیاز دارد.
اگر این میزان به هر دلیلی کم یا زیاد شود خطر کم‌آب شدن بدن، افسردگی، چاقی مفرط  و مشکلات بیولوژیکی در بدن شما بالا می‌رود.
نکته: ساعات خواب آرام و دل‌پذیری را برای خودتان مهیا کنید. تلفن همراهتان را هرگز با خودتان به رختخواب نبرید.

وعده‌های غذاییتان را حذف نکنید
بسیاری فکر می‌کنند که حذف کردن یکی از وعده‌های غذایی در طول روز کمک بزرگی به حفظ تناسب اندامشان می‌کند.  هرگز این کار اشتباه را انجام ندهید، از دست دادن یکی از وعده‌های روزانه به متابولیسم بدن شما آسیب جدی می‌رساند و احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ را در شما بالا می‌برد.
بیشتر مبتلایان به این بیماری در سنین بین ۴۰ تا ۶۴ به آن دچار شده‌اند.
نکته: روزتان را با یک صبحانه مفصل و مناسب شروع کنید،  این کار انرژی بیشتری در طول روز به شما خواهد داد، به کاهش وزن کمک خواهد کرد و تمرکز شما را در طول روز بیشتر می‌کند.

در نوشیدن آب کم‌کاری نکنید
آب همه‌ی سلول‌ها و اندام‌های بدن شما را زنده نگه می‌دارد، از نوشیدن زیاد آن غافل نباشید.حتی بهتر است که بیشتر از نیاز بدنتان آب بنوشید چرا که با بالا رفتن سن بدن احساس تشنگی شما کم می‌شود و ممکن است با نوشیدن یک فنجان آب در صبح و یکی در بعد از ظهر نیازتان برطرف شود اما این مقدار واقعی آبی نیست که بدن شما لازم دارد. ممکن است که از آب‌های گاز دار استفاده کنید اما بدانید که آب خالص بدون کافئین برای شما بهتر است.
نکته: اگر ادرار شما زرد تیره است این یکی از نشانه‌هایی است که به شما اعلام می‌کند بدنتان به آب بیشتری نیاز دارد.( ادرار نرمال یا رنگ ندارد و یا زرد کم‌رنگ است)

 

 

  

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید