معده درد

طب ابوعلی سینا برای درمان درد معده

پنجشنبه, آذر 12, 1394 - 00:57 توسط تحریریه بادبادک

درد معده، ورم معده، سوزش معده و… همه این‌ها لذت غذا خوردن را زائل می‌کند. ترس از درد معده بعد از خوردن هر ماده غذایی و یا درد کشیدن پس از خوردن خوراکی‌هایی که دوست دارید شما را افسرده می‌کند و اعصابتان را به هم می‌ریزد.

 شاید بتوانید با درمان‌های خانگی و استفاده از طب سنتی، مرحمی روی زخم معده‌تان بگذارید.

نخست مزاج معده را بشناسید:
معده ۱۲ مزاج دارد،‌ اما دو مورد از آن‌ها جز اصلی‌ترین مزاج‌ها هستند، مزاج سرد و تر یا مزاج خشک و گرم.
وقتی مزاج سرد و تر باشد، فرد دچار مشکلاتی از قبیل نفخ، ترش کردن و یا ‌عدم هضم می‌شود. از روی علائمی مثل نفخ، گاز معده، بادگلو، قلنج روده یا معده و تنگی نفس می‌توان متوجه شد که معده دچار «مشکلات معده سرد مزاج‌ها» شده است.
اما در دسته گرم و خشک، بیماری‌هایی چون زخم معده، سوزش معده و دردهای خنجری و مدفوع سیاه  قرار دارند.

سر وقت غذا بخورید:
منظم غذا بخورید. زمان وعده‌های غذایی‌ را نظم بدهید. برای خوردن صبحانه، ناهار و شام، ساعتی را مقرر کنید و همیشه در حول همان ساعت غذایتان را بخورید. سعی کنید شام را در ساعات اولیه شب بخورید تا زمانی را برای حرکت و راه رفتن داشته باشید. این کار باعث می‌شود غذا به خوبی هضم شود.

صبحانه سنگگ و مربا بخورید:
کسانی که از اختلالات معده به خصوص ورم معده رنج می‌برند بهتر است در وعده صبحانه نان سنگگ  و به همراه آن مربای هویج یا شقاقل بخورند. حتی توصیه می‌شود که شهد مربا را از گوشت آن پاک کنید چرا که گفته می‌شود شهد مربا اسید معده را تحریک می‌کند.
افرادی که مشکل معده دارند سعی کنند تا جایی که ممکن است از نوشیدن چای خودداری کنند. 
در وعده‌های غذایی هم توصیه می‌شود برای تقویت معده، مرغ یا ماهیچه را به طور کامل بپزند. آب پخته را از گوشت جدا کنند و با برنج کته برای غذا استفاده کنند. همچنین پوره سیب زمینی به همراه گلپر می‌تواند غذای خوبی برای این افراد است.

به هضم غذا کمک کنید:
زنجبیل پرورده یکی از خوراکی‌هاییست که به درمان زخم معده کمک می‌کند. حتی می‌توانید از مربای زنجبیل استفاده کنید البته به شرط آن‌که مربا با عسل درست شود. 

با دمنوش، دردها را تسکین دهید:
بابونه شیرازی یکی از موثرترین دمنوش‌های گیاهی است که برای دردهای عصبی می تواند مفید باشد. 
این دمنوش را بایستی صبح ناشتا بنوشید. توصیه می‌شود که حتما پس از نوشیدن این دمنوش صبحانه بخورید.
برای کسانی هم که مشکل ریفلاکس دارند یا معده‌شان ترش می‌کند، دمنوش نعنافلفلی توصیه می‌شود. یک قاشق غذاخوری از این دم‌نوش را با یک لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید، نیمی از لیوان را پر کرده و پیش از وعده شام و ناهار، بنوشید. 
به جای گیاه نعنافلفلی، می‌توان از گیاه «سوسن عنبر» استفاده کرد.

خوراکی‌های ممنوع برای کسانی که مشکل معده دارند:
- سرخ کردنی‌ها
- غذاهای چرب: ته دیگ، کوکو، کتلت
- گوشت قرمز مثل گوشت گاو
- شیرینی خامه‌ای
- قهوه، نوشابه، چای، نسکافه
- شکلات

دیدگاه‌ها

الان سه ساله معده درد دارم هرکاری کردم فایده نداشت. به نظرم این داروهای گیاهی هم تاثیر آنچنانی نداره. درد معده م تو ناحیه قفسه سینه هست و بعضی وقتا به سمت چپ تیر میکشه. بیش از 5 میلیون تو این سه سال خرج کردم ولی به هیچ جایی نرسیدم. انواع پنتاپرازول و دمپریدونو ... مصرف کردم و میکنم ولی بازم معده درد زیادی دارم

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید